Příštím ruským prezidentem bude pravděpodobně viceprezident Dmitrij Medveděv

Rusko už zná s největší pravděpodobností jméno nového prezidenta, který příští rok vystřídá v Kremlu Vladimira Putina. Ten dnes totiž vůbec poprvé veřejně řekl, že jako svého nástupce podporuje prvního vicepremiéra Dmitrije Medveděva. Jeho kandidaturu pro březnové prezidentské volby oficiálně potvrdí strana Jednotné Rusko 17. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Zdroj: ČTK

Takzvaná operace nástupce je vyřešena. Hlavním kandidátem na prezidentský post je po dnešku vicepremiér Dmitrij Medveděv. Jeho kandidaturu dnes Vladimiru Putinovi navrhly čtyři politické strany v čele s Jednotným Ruskem, a ten souhlasil.

Rozhodnutí Putina je přitom nejzásadnější. Podle posledních sociologických průzkumů bude totiž v březnových volbách až 40 procent Rusů hlasovat pro kandidáta, na kterého ukáže právě Vladimir Putin. Ten dnes oznámil, že dvaačtyřicetiletého Dmitrije Medveděva zná déle než osmnáct let a absolutně ho podporuje.

Medveděv byl dva roky šéfem Putinovy administrativy. V listopadu 2005 byl jmenován do vlády a na starosti má takzvané sociální projekty. Podle analytiků je po dnešku zcela jasné, že Dmitrij Medveděv nepochybně ve volbách zvítězí a bude novým ruským prezidentem.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme