Protagonista polské úplatkářské aféry Lew Rywin propuštěn z vězení

Polský filmový magnát Lew Rywin, nedávno odsouzený v úplatkářské aféře ke dvěma letům vězení, je opět na svobodě. Důvodem jsou procedurální chyby při jeho uvěznění a špatný zdravotní stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

"Děkuji tisícům lidí, kteří podepsali petici za mé propuštění," prohlásil Lew Rywin. Důvodem jeho dočasného návratu na svobodu ovšem nejsou petice, ale právnické kličky. Odvolací soud uznal stížnost obhájců na procesní chyby, které soud udělal, když zamítl žádost o odložení výkonu trestu ze zdravotních důvodů.

Lew Rywin je hlavní postavou jedné z největších polských úplatkářských afér. Soud ho poslal do vězení za to, že přes své politické přátele nabízel prosazení takové novely zákona, která by vydavateli deníku Gazeta Wyborcza umožnila koupit soukromou televizi Polsat.

Za tuto službu Rywin žádal 17 a půl milionu dolarů - část peněz měla skončit na kontech vládního Svazu demokratické levice. Jména politických přátel se ale nikdy odhalit nepodařilo.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme