Rusko bude mít nejmodernější jaderné zbraně

Rusko bude disponovat nejmodernějšími jadernými zbraněmi. Svůj zbrojní arzenál už brzo obohatí o takové zbraně, jaké nemají a nebudou mít ostatní jaderné mocnosti. Oznámil to ruský prezident Vladimír Putin, kterého citovala agentura ITAR-TASS. Spojené státy reagovaly na jeho slova zdrženlivě s tím, že záměr Ruska opatřit si takové zbraně pro ně není novinkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaderná fúze | Foto: FAS

Podle mluvčího Bílého domu Scotta McClellana americký prezident a jeho ruský protějšek na toto téma debatovali už dříve. Položil zároveň důraz na rusko-americké dohody o snížení jaderných arzenálů a fakt, že Washington považuje Moskvu za klíčového partnera v boji proti terorismu.

Přestože Putin nebyl konkrétní, jedná se pravděpodobně o systém Topol-M. Jeho závěrečné zkoušky se mají podle plánu ministerstva obrany uskutečnit ještě letos. Vývoj nových jaderných zbraní zbraní je podle Putina nyní v plném proudu.

Markéta Kaclová, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme