Sanders hitem internetu. Fotka v rukavicích kromě online popularity pomohla vybrat peníze na charitu

Americký senátor za stát Vermont a bývalý prezidentský kandidát demokratů Bernie Sanders se v posledních dnech stal virálním hitem - přesněji jeho fotografie z inaugurace Joea Bidena, která se objevuje na stále větším množství zábavných koláží. Jak píše agentura AP, nezůstalo však jen u internetových „memes“. Sanders publicity využil a díky prodeji oblečení s vyobrazenou fotografií se mu podařilo vybrat takřka dva miliony dolarů na charitu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký senátor Bernie Sanders při inauguraci Joea Bidena | Zdroj: Reuters

Koláže s demokratickým senátorem se začaly internetem šířit hned po inauguraci Joea Bidena a získaly si na internetu takřka globální oblibu. Sanders se tak díky úpravám snímku, na němž zasmušile sedí zabalený v bundě, roušce a v pletených rukavicích, přenesl na například strop Sixtinské kaple, na lavičku vedle filmového Forresta Gumpa nebo se stal součástí známých obrazů, obalů hudebních desek či zavítal na známé světové památky - a mim jiné se projel i pražskou tramvají.

Sanders však sám následně uvedl, že koláže neslouží pouze pro zábavu, ale díky jeho iniciativě budou i pomáhat. „Nejen, že se dobře bavíme, ale ve Vermontu jsme začali prodávat trička a svetry s fotografií. Veškerý výdělek, který se může vyšplhat i na několik milionů dolarů, dáme například na charity, které rozváží jídlo chudým seniorům,“ uvedl Sanders pro CNN. A jak informuje AP, k čtvrtečnímu dni se podařilo vybrat již 1,8 milionu dolarů.

Kromě bývalého prezidentského kandidáta využila šance i Jane Ellisová, která ikonické rukavice před několika lety upletla a Sandersovi je věnovala. Nyní se rozhodla vytvořit další a v aukci se jí podařilo vybrat zatím 4500 dolarů. A jak sama uvedla na twitteru, další páry budou brzy následovat. Výtěžek pak věnuje jak na charitu, tak i své dceři na vysokoškolská studia.

A na pletení se dala i Tobey Kingová, která vytvořila malou loutku Berniho Sanderse s rukavicemi - její výtvor dokázal na dobré účely vybrat 40 000 dolarů, informovala agentura Reuters.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme