Martina Stručovského čtení baví a napadlo ho, že by mohl spojit svůj koníček s pomocí druhým. „Myšlenka čtenářského klubu je moje. Já mám knížky rád odjakživa a pracuji jako knihkupec,“ vysvětluje.
Jedenáctiletý Murhaf Hamid vydělal 2,8 milionu švédských korun, tedy 5,8 milionu českých korun. A je pravděpodobné, že suma ještě poroste, protože odznáčky se budou prodávat až do 3. května.
Už několik let vyráží sbírat přebytky dobrovolníci z neziskové organizace Zachraň jídlo. Její zakladatelka upozorňuje, že o skutečném množství potravinového odpadu máme v Česku jen mlhavé povědomí.
„Církev má bezpochyby v této oblasti velké dluhy nebo velké mezery, které by bylo dobré, aby byly nějak naplněny,“ říká kněz a psychoterapeut Marek Jargus.
„Mám z toho radost a úsměv od ucha k uchu, zejména proto, že to byl král. Hodně to pro mě znamená,“ uvedl May. „Doufám, že mi vydrží zdraví – momentálně se zdá, že jsem docela fit.“
Pavlová už dřív uvedla, že by chtěla být aktivní první dámou a zaměřit se třeba na téma rovnosti žen a mužů, problematiku rodiny či podporu samoživitelek.
Graubner stojí za tradicí Dnů lidí dobré vůle na Velehradě, vznikem církevních škol na Moravě, myšlenkou zřízení hospice na olomouckém Svatém Kopečku, i obnovením charity ve svobodném Československu.
Za plastové kelímky na nápoje se na brněnských trzích platí záloha 50 korun. Částky je možné se vzdát a na speciálních sběrných místech tak přispět jedné z 18 pomáhajících organizací.
Roste počet závětí, ve kterých Češi myslí na charity. A během akce Měsíc dobročinné závěti si lidé můžou nechat proplatit notářský poplatek – pokud část jmění odkážou charitě.
Ocitnout se na hranici bezdomovectví je podle ředitele Charity České Budějovice Františka Nestávala dnes velmi snadné. Každý z lidí bez domova průměrně dluží částku kolem sta tisíc korun.
Pokles zájmu o pomoc hlásí například jablonecké centrum vzdělávání, dobrovolnictví a péče Červený trpaslík. Ze 300 dobrovolníků, kteří tam pomáhali v době pandemie covidu-19, se vrátilo pouze 11.
„Nemít domov, to není jen o tom, že nemám střechu nad hlavou, ale že nemám žádné zázemí. Nemám důvěru, že budu zítra ještě na živu, že budu někde bydlet, budu mít kde spát,“ tvrdí Jan František Krupa.
„Jsme rádi, když se na nás obrátí drobní dárci, kteří nakoupí ze svého a něco donesou. Jenže víme, že i drobní dárci teď začínají mít problémy,“ upozorňuje ředitel skladu v Sokolově.
Na měsíční cestu napříč Velkou Británií na kole vyrazil osmiletý Harry se svým otcem. Motivací je vybrat peníze na pomoc pro chlapcova oblíbená zvířata: ježky.
Hrubec založil Saves Help před třemi lety. Nyní ho rozšiřuje i do fotbalového prostředí. Jako novou tvář projektu sehnal Petra Čecha, který se navíc zapojí i hokejově.
Když začala válka, musela firmu přesunout z Kyjeva na západ Ukrajiny, kde byla situace klidnější. A začít znovu. Válka na Ukrajině ale tamní trh s uměním a designem mění.
Za přečtenou knihu 50 korun na charitu. Tak funguje projekt Čtení pomáhá. Teď svůj záběr rozšiřuje na pomoc přírodě. Za každou knihu, kterou o ní děti přečtou, mohou nechat vysadit dva stromy.
11. ročník charitativní akce Noční běh pro Světlušku se uskutečnil v pražské Stromovce. Atmosféru akce na podporu nevidomých a slabozrakých zachytil fotograf serveru iROZHLAS.cz René Volfík.
Plzeňského Nočního běhu pro Světlušku se podle Radiožurnálu zúčastnilo asi 300 běžců. Výtěžek ze startovného v plné výši poputuje do Nadačního fondu Českého rozhlasu na konto Světlušky.
Ochota českých občanů pomáhat Ukrajině nemá v moderní historii obdoby, peněžní dary jsou rekordní a lidé ubytovávají uprchlíky bez nároku na jakoukoli odměnu.
Ruský oligarcha se dostal pod tlak v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině a minulý týden předal zodpovědnost za chod londýnského klubu správní radě charitativní nadace Chelsea.
Hodnota akcií podle tehdejších průměrných cen činila zhruba 5,74 miliardy dolarů (124 miliard korun). Ukazuje to pondělní zpráva pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.
V českém tisku se ve středu dočtete, že zakladatelé Wallmarku věnovali na charitu 1,8 miliardy korun. V Česku jde o rekordní částku poskytnutou fyzickými osobami, píšou Hospodářské noviny.
Češi v roce 2021 odeslali mnoho dárcovských SMS, především v důsledku tornáda na Moravě. Nebo omezení sociálních interakcí mezi spolupracovníky kvůli homeofficu. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Malé firmy už zahraniční dělníky nedokážou zaplatit, píše deník E15. A Češi letos podle Hospodářských novin darovali na charitu rekordní množství peněz. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.