Schůzka ministrů obrany NATO v Coloradu

V americkém Colorado Springs začala dvoudenní neformální schůzka ministrů obrany členských a přizvaných zemí NATO. Dnes ministři a generálové sledují cvičení zaměřené na budoucí využití aliančních sil rychlé reakce a zítra je mimo jiné čeká diskuse s jejich partnery z Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

voják před vrtulníkem | Foto: USMC

Dnešní pracovní seminář podobající se hře na válku na základně amerických leteckých sil ve státu Colorado má utajený obsah. Podle amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda je cílem simulovat hypotetickou mezinárodní krizi v zemi třetího světa. Účastníci včetně českého ministra obrany Miroslava Kostelky se mají do řešení simulovaného krizového scénáře sami zapojit a udělat si představu o možnostech využití sil rychlé reakce, které by měly v omezené době operovat už příští rok na jaře. Cvičení se poprvé účastní také sedm zemí přizvaných do Severoatlantické aliance na loňském summitu v Praze.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme