Slovensko kritizuje další možné sankce vůči Rusku, ty dosavadní podle Fica nic nepřinesly

Slovensko nehodlá podpořit další sankce vůči Rusku. Premiér Robert Fico tvrdí, že ty dosavadní nic nepřinesly a rozhodně nezměnily chování Moskvy. Evropská unie bude o přitvrzení protiruských sankcích jednat tento týden. Právo na nepřijetí částí návrhu si vyhradila i česká vláda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico volby prohrál

Robert Fico volby prohrál | Zdroj: Reuters

Slovenský premiér považuje nové sankce vůči Rusku za nesmyslné a kontraproduktivní. Pokud by chtěla Evropská komise vůči Moskvě přitvrdit, Slovensko bude zřejmě proti, varuje Robert Fico:

„Pokud se takové návrhy předloží, tak si vyhrazuji ve jménu slovenské vlády právo odmítnout sankce, které by poškozovaly zájmy Slovenské republiky."

Slovensko od začátku krize na Ukrajině odmítá politiku sankcí. Tvrdí, že zhoršené obchodní vztahy Evropské unie s Ruskem využije zejména konkurence z Asie. „Z toho má možná někdo radost. Je mi líto, že EU zvolila tuto cestu,“ dodal Fico.

Evropská unie řeší tvrdší sankce proti Rusku. Jejich písemné návrhy dnes od Evropské komise dostanou vlády všech členských zemí. Projednat by je měly do konce týdne, kdy se bude v Bruselu o sankcích rozhodovat. Nová opatření by měla třeba omezit obchod s konkrétními výrobky.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme