Slovenští policisté našli ztraceného kojence i únoskyni

Slovenská policie našla pětiměsíčního Matúše Varmuzu z Rohožníku. Kojence včera unesla neznámá žena z bratislavské nemocnice na Kramárech. Pátrání trvalo čtyřiadvacet hodin. Malý Matúš je zdravý a policie zadržela i únoskyni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě

Dvaatřicetiletá matka ze západoslovenského Rohožníku v pondělí kolem 13:00 ve vestibulu nemocnice svěřila svého syna na krátké pohlídání neznámé ženě, která jí pomoc nabídla. Když se ale vrátila z toalety, po ženě ani Matúšovi nebylo ve vestibulu ani stopy.

Podle popisu matky bylo únoskyni 35 až 40 let a měla tmavší pleť. Už z prvních výpovědí svědků ale bylo jasné, že podezřelá žena je mnohem mladší. Policie se tedy zaměřila na ženy, které nemohly mít děti nebo jim dítě zemřelo. Tato stopa je přivedla až do Lakšárské Nové Vsi v okrese Senica.

Ještě před tím však odtud zavolal muž, že ho nečekaně požádala nezaměstnaná dvacetiletá sousedka, aby odnesl malého chlapce na policejní stanici v Rohožníku. Nic mu prý nevysvětlila. Policie pak zadržela nejen únoskyni, ale i jejího o dva roky staršího manžela.

Mladá žena předstírala těhotenství a pak lidem v obci tvrdila, že porodila dvojčata. Jedno podle její verze zemřelo a druhé zůstalo v inkubátoru. Sousedé jí uvěřili, proto jim včera nebylo nic podezřelé. Za únos hrozí pachatelce tříleté vězení.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme