Spěte v hotelu, ne v kabině kamionu, žádá Německo. Tah proti konkurenci, myslí si český dopravce

Německo zavedlo nová omezení pro řidiče kamionů. Požaduje, aby den volna po šesti dnech práce netrávili v kabině vozu. Pobyt v hotelu má řidičům zajistit lepší odpočinek a zvýšit bezpečnost na silnicích.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony (ilustr. obr.) | Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Raymondo166

„Je to tah namířený proti konkurenci. Kabiny moderních aut jsou stoprocentně dneska mnohem komfortnější než případné ubytování, které řidičům bude někdo nabízet," říká Jan Medveď z českého sdružení automobilových dopravců ČESMAD.

Podle Jana Medveďa u německých dálnic chybí možnosti ubytování a snaha o lepší komfort řidičů je jen záminka.

„Na pěti metrech čtverečních bude deset řidičů, ale nebudou ve vozidle, tudíž formálně budou plnit požadavek německého zákazu," dodává.

Podle Medveďa se budou dopravci snažit odpočinku v Německu vyhnout, což zkomplikuje plánování dopravy a povede k tomu, že kamiony budou jezdit méně vytížené. „Třeba naše příhraniční oblasti se mají, protože zahraniční vozidla budou parkovat všude možně."

„Řidiči budou hledat hotely, protože těch je nedostatek a kapacity na to nejsou. Pokud to Německo skutečně začne vymáhat, řidiči se budou snažit nějakým způsobem za každou cenu opustit Německo, ať se děje cokoliv," říká.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme