Srí Lanka zprovoznila důležitou železniční trať

Srí Lanka se vzpamatovává z loňské katastrofy. Osm týdnů od zásahu tsunami se podařilo zprovoznit zničenou důležitou pobřežní železniční trať. Na mnoha místech chyběly celé úseky kolejí. Vlak, který 26. prosince ráno oblastí zrovna projížděl, vykolejil a připravil o život přes 2 tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rybářské vesnici nedaleko hlavního města Srí Lanky Colomba nezbylo po ničivé vlně téměř nic. Vodu ale naštěstí mají. | Foto: Petr Sirotek

Obnova železničního spojení má obyvatelům Srí Lanky dokázat, že život se v této oblasti pomalu vrací do normálu. Dnešní jízda je jízdou symbolickou, víceméně zkušební. Pravidelná přeprava začne, až se podaří obnovit zabezpečení tratě,což bude ještě několik týdnů trvat.

Vykolejený vlak číslo 59 byl poslední, který před tsunami tratí projížděl, a stal se pro obyvatele SRí Lanky jedním ze symbolů přírodní katastrofy. Lokomotiva a tři z celkem z celkem osmi vagónů proto zůstanou na místě stát jako připomínka lidí, kteří se ve vlaku utopili. Ze dvou tisíc obětí se na místě našlo pouze 824 těl.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme