Útočník na univerzitě v Las Vegas zastřelil tři lidi. Policie ho zneškodnila, podezřelým je profesor

Na Nevadské univerzitě v Las Vegas se ve středu střílelo. Policisté muže podezřelého z útoku zneškodnili. Pachatel zastřelil tři lidi, jeden člověk je vážně raněný, uvedla policie. Kriminalisté již zahájili vyšetřování. Podle zdrojů agentury AP je z činu podezřelý profesor, který neúspěšně usiloval o pozici vyučujícího na této univerzitě. Výuka ve škole byla do pátku zrušena.

Las Vegas (Aktualizováno: 6:37 7. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před univerzitou v Las Vegas

Policisté před univerzitou v Las Vegas | Foto: Allison Dinner/EPA | Zdroj: Reuters

„Podle našeho vyšetřování na místě činu máme tři oběti a jednu další osobu ve vážném stavu v místní nemocnici. Podezřelý z této aktivní střelby rovněž zemřel. Jakmile to bude možné, poskytneme přesné informace,“ napsala policie na síti X. Uvedla také, že útočníkem měl být 67letý bývalý středoškolský učitel.

Univerzita zveřejnila v 11.54 místního času (20.54 SEČ) online výstrahu, že se v areálu střílí a že nejde o test. Zároveň vyzvala k útěku nebo k vyhledání bezpečného úkrytu.

V USA je zbraní více než obyvatel. Letošní průměr jsou dvě masové střelby denně, říká David Miřejovský

Číst článek

Pohotovost a výzva studentům i učitelům, aby se ukryli, platila celkem 40 minut. Útočník začal střílet ve čtvrtém patře budovy, kde se vyučují ekonomické předměty.

Profesor angličtiny na univerzitě Vincent Perez americkým médiím popsal, že slyšel sedm nebo osm ran, které vycházely jedna za druhou a nesly se kampusem. Spolu se studenty se ukryl.

„Došlo nám, že je to opravdová střelba a v kampusu je aktivní střelec, který chce někoho zabít,“ citoval Pereze server NBC News.

Střelec prošel několik pater, než ho při přestřelce před budovou zabili dva členové školní ostrahy, píše AP. Na zdejší univerzitě je zapsáno přes 30 tisíc studentů, uvedla agentura AP.

Biden v Las Vegas

V pátek do Las Vegas přijede americký prezident Joe Biden, který měl už před incidentem do oblasti naplánovanou cestu, píše stanice Fox s odkazem na Bílý dům.

„Jen v letošním roce zažila naše země více než 600 případů masové střelby a přibližně 40 tisíc úmrtí v důsledku násilí páchaného střelnými zbraněmi. To není normální a nikdy nesmíme dopustit, aby se to stalo normálním,“ uvedl Biden. Masová střelba je taková, při níž zemřou čtyři lidé nebo více.

Místní politici už vyjádřili soustrast. Starostka Las Vegas Carolyn Goodmanová napsala na síti X o „tragické a srdceryvné události“.

Las Vegas se 1. října 2017 stalo dějištěm nejkrvavější hromadné střelby v moderních dějinách Spojených států, když útočník v kasinu Mandalay Bay zabil 58 lidí a stovky dalších zranil.

pan, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme