Svěrákův Tmavomodrý svět Oscara nezíská

Filmová akademie v Los Angeles vyhlásila kandidáty na nejprestižnější filmové ceny Oscary. Největší žeň nominací - celkem třináct - sklidil snímek Pán prstenů. Český film režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět se mezi pět nominovaných zahraničních snímků nedostal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar | Foto: DigitalHit

Celkem osm šancí na Oscara má film o geniálním americkém matematikovi Johnu Nashovi Beatiful Mind. Stejný počet nominací si odnáší i muzikál Moulin Rouge s Nicole Kidmanovou, která je nominována i na cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní ženské roli. Další nominované snímky v hlavní kategtii jsou filmy Gosford Park režiséra Richarda Altmana a rodinné drama In the Bedroom.

O Oscary za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli se budou ucházet Russel Crowe(Beatiful Mind), Sean Penn (I Am Sam), Denzel Washington (Training Day), Will Smith (Ali) a Tom Wilkinson (In the Bedroom). Oscary za hlavní ženskou roli mohou získat Halle Berry (Monster Ball), Judi Denchová (Iris), Sissy Spaceková (In the Bedroom) a Renee Zellwegerová za film Deník Bridget Jonesové.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme