Svržený egyptský prezident Mubarak údajně upadl do kómatu

Bývalý egyptský prezident Mubarak je ve vážném zdravotním stavu. Podle některých zdrojů dokonce upadl do hlubokého bezvědomí. Tvrdí to egyptský tisk. Mubarak v pátek rezignoval pod tlakem pouličních protestů a vojenské generality, která pak převzala řízení Egypta. Svržený prezident odletěl i s rodinou do svého sídla na Sinajském poloostrově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptský prezident Husní Mubarak | Zdroj: ČTK

Opoziční deník al-Masrí al-jaum píše, že Mubarak je už od soboty v kómatu. Třiaosmdesátiletý vůdce prý dvakrát omdlel už ve čtvrtek, kdy natáčel svůj poslední projev k národu. Tehdy se ale ještě vzepřel a místo rezignace oznámil, že v čele Egypta zůstává.

O Mubárakově vážném zdravotních problémech informují i další egyptská média, podle některých svržený prezident odmítl péči lékařů.

Armáda mezitím nařídila desítkám posledních demonstrantů, aby opustili káhirské náměstí Tahrír, kde tři týdny demonstrovali proti Mubárakovi a teď i proti vojenskému režimu. Pokud neodejdou, armáda je prý zatkne.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme