Thajsko čelí odlivu turistů

Hrozbám teroristických útoků v jihovýchodní Asii a především jejich dopadům na turistický ruch v tomto regionu se věnuje dnešní tchajwanský list Taipei Times.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mořská pláž

Jak uvádí náš východoasijský zpravodaj Robert Mikoláš, deník se zaměřuje hlavně na populární Thajsko.

Fotografie prázdné pláže Patong na ostrove Phuket, na níž se prochází prodavač s občerstvením naznačuje, jak mohou varování vlád některých západních zemí, aby jejich obyvatelé nejezdili do Thajska, negativně ovlivnit situaci v tomto království.

Ekonomové varují, ze odliv turistů může výrazně snížit příjmy státní pokladny a práci by ztratily milióny lidi. Thajský ministr zahraničí prohlásil, že se zbytečně vyvolává panika a podobně se vyjádřil i premiér Shinavatra, který doslova řekl: "Prosím, nemějte strach. Pokud já se nebojím, neměli byste ani vy", cituje jeho slova dnešní Taipei Times.

Jak ale dodává, jen tento týden např. zrušilo svou rezervaci v jednom z hotelu v Bangkoku 800 portugalských delegátů semináře o turismu.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme