Mladík v Německu traktorem porazil sloup vysokého napětí. Tisíce lidí jsou bez proudu

Šestnáctiletý mladík v Severním Porýní-Vestfálsku traktorem převrátil stožár vedení vysokého napětí a způsobil rozsáhlý výpadek elektřiny pro desetitisíce lidí. Jen ve městě Erftstadt je bez proudu asi 29 tisíc lidí, uvedla ve čtvrtek agentura DPA.

Weilerswist Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bez elektřiny jsou části okresů Euskirchen, Düren, Rhein-Erft a Rhein-Sieg,“ uvedla mluvčí provozovatele distribuční sítě Westnetz. „Horečně pracujeme na obnově,“ dodala.

Podle policie je částečně zasažena i mobilní síť. „Snižte spotřebu energie na minimum, zapněte si autorádio a čekejte na další informace,“ vyzvala policie občany v okrese Rhein-Erft.

Škoda na spadlém sloupu, který porazil traktorista, je 3,5 milionu korun. Dálnice D35 zůstává uzavřená

Číst článek

Mladík krátce před polednem sjel ze silnice nedaleko Weilerswistu do kukuřičného pole přímo proti sloupu s elektrickým vedením o napětí 110 tisíc voltů. Ten zcela porazil, jak je vidět na fotografii, kterou publikoval bulvární deník Bild. Příčina nehody se vyšetřuje.

Podobný případ se objevil loni v listopadu i v Česku. Do stožáru tehdy najel traktorista při práci na poli. Náraz nakonec poškodil dva stožáry, škoda byla vyčíslena na tři miliony korun, dalších půl milionu korun byla odhadnuta škoda na traktoru. Kvůli srážce byla také oboustranně uzavřená dálnice D35 u Velkého Týnce na Olomoucku

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme