Tři spolupracovníci Berlusconiho dostali vysoké tresty za kuplířství

Milánský soud dnes vynesl rozsudek nad třemi spolupracovníky bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho, kteří čelili odžalobě z kuplířství a sexuálního zneužívání nezletilých. Dvěma mužům a jedné ženě určil pět až sedm let za mřížemi za to, že se podíleli na organizaci kontroverzních večírků v sídle bývalého premiéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud v Miláně určil tresty za kuplířství trojici spolupracovníků italského expremiéra Berlusconiho. Lele Mora a Emilio Fede dostali po sedmi letech, Nicole Minettiová pět let | Zdroj: ČTK

Novinář Emilio Fede a bývalý umělecký agent Lele Mora odešli od soudu se sedmi lety vězení. Emilio Fede má také doživotní zákaz zastávat jakoukoliv veřejnou funkci.

Další obžalovaná, bývalá Berlusconiho přítelkyně Minettiová byla odsouzená k pětiletému trestu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o soudu s Berlusconiho spolupracovníky přinesla italská spolupracovnice ČRo Vědunka Lunardi

Mora jako agent talentů podle soudu nabízel pohledným dívkám také vystupování na Berlusconiho večírcích. Rovněž tak Fede, který například seděl v porotě při volbě královny krásy na Sicílii, kde se také seznámil s Karimou Maroughovou, známou jako Ruby.

Podle obžaloby po večeři některé ženy, nebo i více najednou, zůstávaly u Berlusconiho a byly za to placeny. V tom soud viděl napomáhání prostituci. A jelikož Karima Maroughová byla nezletilá, tedy i prostituci nezletilých.

Paní Minettiová se po večírcích postarala o štědrou finanční úhradu pro jejich účastnice.

Soud sice zmírnil rozsah trestných činů, za které byli tři Berlusconiho přítelé či spolupracovníci souzeni, tresty však ponechal vysoké. Současně soud požádal prokuraturu, aby prošetřila, zda se svědkové obhajoby Karima Maroughová a Berlusconiho obhájci Ghedini a Longo nedopustili trestného činu podání křivého svědectví.

Ve stejném procesu, médii nazvaném Rubygate, už dříve soud uložil sedmiletý trest i bývalému šéfovi italské vlády Berlusconimu za pohlavní styk s nezletilou a za zneužití úřední moci.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme