Tsunami má na svědomí 168 tisíc mrtvých - armáda USA zůstává

Počet obětí prosincového zemětřesení a následné vlny tsunami v jihovýchodní Asii se zvýšil na 168 tisíc. Další tisíce mrtvých těl dnes objevili záchranáři na západním pobřeží indonéské provincie Aceh. Jen v Indonesii tak přírodní katastrofa zabila 115 tisíc lidí. Americká armáda plánuje v nejbližších dnech ukončit humanitární akce v Thajsku a na Srí Lance. Situace se tam prý už natolik stabilizovala že pomoc není nutná. V nejvíce postižené Indonésii ale chtějí Američané zůstat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zvony k uctění památky obětí katastrofy v Asii | Foto: Martin Štěrba

Velení americké armády předpokládá ukončení hlavních prací v Thajsku a na Srí Lance do dvou týdnů. V těchto zemích se podařilo obnovit normální zásobování a život se alespoň částečně stabilizoval. V postižených oblastech opět fungují zničené trhy. Rybáři dostali nové lodě a znovu vyrazili na moře. To ale neplatí o nejvíce zasažené provincii Aceh v Indonésii. Tam je situace stále špatná. Američasné tam chtějí zůstat ještě 2 a půl měsíce. Vše bude záležet na politické situaci v této provincii. Její představitelé totiž chtějí cizí armády poslat co nejdříve pryč.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme