Tsunami má na svědomí 168 tisíc mrtvých - armáda USA zůstává

Počet obětí prosincového zemětřesení a následné vlny tsunami v jihovýchodní Asii se zvýšil na 168 tisíc. Další tisíce mrtvých těl dnes objevili záchranáři na západním pobřeží indonéské provincie Aceh. Jen v Indonesii tak přírodní katastrofa zabila 115 tisíc lidí. Americká armáda plánuje v nejbližších dnech ukončit humanitární akce v Thajsku a na Srí Lance. Situace se tam prý už natolik stabilizovala že pomoc není nutná. V nejvíce postižené Indonésii ale chtějí Američané zůstat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zvony k uctění památky obětí katastrofy v Asii | Foto: Martin Štěrba

Velení americké armády předpokládá ukončení hlavních prací v Thajsku a na Srí Lance do dvou týdnů. V těchto zemích se podařilo obnovit normální zásobování a život se alespoň částečně stabilizoval. V postižených oblastech opět fungují zničené trhy. Rybáři dostali nové lodě a znovu vyrazili na moře. To ale neplatí o nejvíce zasažené provincii Aceh v Indonésii. Tam je situace stále špatná. Američasné tam chtějí zůstat ještě 2 a půl měsíce. Vše bude záležet na politické situaci v této provincii. Její představitelé totiž chtějí cizí armády poslat co nejdříve pryč.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme