V Düsseldorfu se otevírá Český dům. Prý se vyplatí

V německém Düsseldorfu se dnes otevírá Český dům. Pod jednou střechou bude sídlit konzulát i zastoupení agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. V době všeobecných úspor je tato investice poněkud překvapivá, podle náměstka ministra průmyslu Milana Hovorky se ale prý vyplatí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká republika

Česká republika | Foto: Emanuel Macoun

„My se i v tomto rozpočtově složitém období snažíme přeskupit síly. Snažíme se v zemích nebo jejich jednotlivých částech, ve kterých to má pro Českou republiku význam, naopak síly sdružit je dohromady. A tím poskytnout ucelenou službu jak českým vývozcům, tak našim zahraničním partnerům,“ vysvětlil Hovorka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Milan Hovorka v poledních Ozvěnách dne.

Düsseldorf je podle něj pro Českou republiku významným ekonomickým centrem a společné sídlo navíc přinese vyšší kvalitu služeb.

„Pro nás bylo absolutně klíčové zkvalitnit servis. Česká republika měla do současné doby dislokováno několik zastupitelských úřadů, všechny byly do dvou set kilometrů od hranic. Tím, že vytváříme konzulát České republiky v Düsseldorfu, že zde otevíráme Český dům, jsme zaplnili prázdný prostor,“ podotkl Hovorka.

Podle něj tím navíc Česko uspoří řádově několik set milionů korun ročně. Na kolik ale vyšlo zřízení Českého domu, Hovorka říct nechtěl. „Pro nás je to úspora prostředků, které jsme doposud vynakládali individuálně prostřednictvím jednotlivých příspěvkových organizací,“ dodal náměstek ministra průmyslu a obchodu.

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme