V Keni při povolebních násilnostech zemřelo už nejméně jedenáct lidí

Při zásazích keňské policie proti demonstrantům ve městech Nairobi a Kisumu zemřelo v sobotu nejméně jedenáct lidí. S odvoláním na úřady a svědky o tom informuje agentura Reuters. Násilnosti ve východoafrické zemi vypukly po vyhlášení výsledků prezidentských voleb.

Nairobi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena utíká kolem hořící části slumu v Nairobi. | Zdroj: Reuters

Svůj mandát tento týden obhájil s náskokem téměř deseti procentních bodů prezident Uhuru Kenyatta. Podle keňských pozorovatelů byly volby v pořádku.

Opozice je považuje za zmanipulované a tvrdí, že při policejních zásazích zemřelo už více než sto lidí včetně dětí. Keňský ministr vnitra Fred Matiang'i postup policie hájí. Zasahovala podle něj jen proti násilníkům.

„V těchto oblastech se upřímně řečeno demonstrace nekonají, právo na poklidný protest nebo stávku garantuje ústava, a naše policie jedná ve všech případech podle zákona,“ tvrdí.

Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan dnes keňské politiky vyzval, aby pečlivě vážili svá slova a činy. Opozice by se podle něj měla se svými výhradami k průběhu hlasování obrátit na soud. V krizi po keňských volbách před deseti lety působil právě Annan jako prostředník.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme