V Litvě vznikla organizace na obranu prezidenta Paksase

Příznivci litevského prezidenta Rolandase Paksase, který je podezřelý z podléhání vlivům ruského podsvětí, založili organizaci na jeho obranu. Proti prezidentovi se v litevském Sejmu chystá proces jeho odvolání z funkce. Parlament ho totiž nedávno obvinil z "ohrožování bezpečnosti státu".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolandas Paksas | Foto: Pavel Novák

Za prezidenta a spravedlivou Litvu, tak se jmenuje organizace, která se domáhá ukončení údajného spiknutí proti prezidentovi Paksasovi a vypsání referenda o rozšíření jeho pravomocí. Městské orgány ve Vilniusu z formálních důvodů nepovolily konání zakládacího sjezdu organizace ve sportovní hale. Příznivci prezidenta Paksase se proto sešli v Domě odborových svazů.

V tomto týdnu chtěli předsedové hlavních parlamentních stran znovu vyzvat prezidenta k dobrovolnému odstoupení. Parlament už totiž zahájil proceduru směřující k odvolání hlavy státu. Premiér Algirdas Brazauskas ale prohlásil, že už nevidí důvod, proč dále prezidenta vyzývat, když Rolandas Paksas stále opakuje, že sám demisi nepodá.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme