Válka proti terorismu bude pokračovat

Spojené státy se dočkaly nadějného dne, řekl k zatčení Saddáma Husajna americký prezident Bush. Poděkoval všem, kteří se na úspěchu podíleli. Neznamená to ale podle něho konec nebezpečím, kterým spojenci v Iráku doposud čelí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

"Černá a bolestná kapitola Iráku je uzavřena," připomněl Bush a zdůraznil, že zadržení Saddáma Husajna je klíčové pro zrození nového Iráku a je zřejmé, že se obávaní členové strany Baas nedostanou zpátky k moci.

Prezident Bush Iráčany ujistil, že cíle koalice jsou shodné s jejich cíli. Zároveň ocenil statečnost vojáků a práci analytiků, kteří iráckého diktátora vypátrali.

Američanům prezident vzkázal, že jde jen o další krok ve válce proti terorismu, ve které budou Spojené státy pokračovat, dokud nezvítězí. Řada amerických politiků se s prezidentem Bushem shoduje v tom, že Saddámovo polapení ještě neznamená konec násilí v Iráku.

Bývalý šéf CIA James Woolsy, řekl, že útoky na americké a irácké bezpečnostní síly mohou naopak na čas zesílit.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme