Ve Francii bylo hospitalizováno další dítě s těžkými průjmy

Ve Francii hospitalizovali už osmé dítě s příznaky infekce způsobené bakterií E.coli. Sedmiletou holčičku převezli do nemocnice v Lille po částečném selhání ledvin. Ve Francii stahují z prodeje podezřelé mražené karbanátky, které způsobily infekci sedmi dětí, hospitalizovaná holčička je ale nekonzumovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Enterohemoragické bakterie Escherichia coli (EHEC) na kolorovaném obrázku ze skenovacího elektronového mikroskopu, 5000x zvětšeno. | Foto: Eye of Science, Science Photo Library

Testy, které by měly být k dispozici v pondělí, ukážou, zdali se jedná o nakažení stejným druhem bakterie, i když holčička původem z Valenciennes do styku s podezřelými karbanátky údajně nepřišla.

Zdravotní stav dvouletého chlapce, který v noci na dnešek upadl do kómatu, se mírně zlepšil, stejně jako u ostatních dětí hospitalizovaných v Lille.

Francouzské ministerstvo zdravotnictví varuje před konzumací Steaks country. Dvacet procent distribuovaného masa pochází z trhu v Rungis, který zásobuje i francouzskou metropoli.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme