Ve Francii sílí diskuse o přítomnosti novinářů u policejní akce

Dvanáct zatčených, takový je výsledek operace francouzské policie na předměstí Paříže, kde před týdnem došlo k útokům na dva policisty. Policejní operaci byli přítomni i novináři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž | Foto: europa.eu.int

Více než dvě stovky policistů zahájily rozsáhlou operaci s cílem zatknout pachatele brutálního útoku na dva policisty, ke kterému došlo v departmentu Seine Saint Denis na severu Paříže. Akci byl přítomen i prokurátor regionu a televizní štáby, což kritizovali opoziční socialisté a obvinili ministra vnitra Sarkozyho z medializace celé akce.

Nejnovější vývoj však ukazuje, že se může chystat vážná konfrontace mezi policejními silami a organizovanými skupinkami přívrženců radikálního islámu, kteří verbují své sympatizanty přes internet, jak o tom dnes napsal list Le Parisien.

Důsledkem rétoriky extrémní pravice, která volá po zastavení veškeré imigrace do země, pak mohou být i útoky na symboly islámu, mezi něž patří i pomalování mešity nacistickými symboly o tomto víkendu.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme