Video: žena nečekaně porodila ve výšce 10 kilometrů. Na palubě letadla byl jeden pasažér navíc

Ženu, která byla v 36. týdnu těhotenství, překvapily porodní bolesti jen 10 minut poté, co letadlo mířící do Texasu vzlétlo z letiště ve floridském Fort Lauderdale. Ještě před plánovaným nouzovým přistáním pak ve středu porodila ve výšce přes 10 kilometrů zdravého chlapečka.

New Orleans Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena porodila na palubě letadla během cesty z Floridy do Texasu | Foto: Reprofoto | Zdroj: Repro

Cristine Pentonovou, která byla v 36. týdnu těhotenství, nejprve nenapadlo, že za bolestmi břicha je blížící se porod. „Po chvíli mi ale bylo jasné, že budu mít brzy miminko a zachvátila mě čirá panika," popisuje své pocity žena pro Daily Mail.

Pilot proto požádal o nouzové přistání v New Orleansu, aby mohla bezpečně porodit v nemocnici. Tam to už ale nestihla. Během půl hodiny od začátku kontrakcí Pentonová za pomoci zdravotní sestry, která byla v tu dobu naštěstí na palubě, porodila zdravého, třiapůlkilového chlapce. Dostal jméno Christoph.

Stala se z ní tak už trojnásobná matka, na palubě letadla s ní totiž cestovala také její 11letá dcera Lulu a 12letý syn Ramon. Lulu byla podle všeho příchodu svého mladšího bratra na svět přítomna.

Porod v deseti kilometrové výšce nepřekvapil jen samotnou matku, ale i ostatní cestující. Někteří z nich vypověděli, že vše proběhlo tak tiše a rychle, že o příchodu nového člověka na svět je informoval až novorozencův pláč a dlouhý aplaus ostatních. Po přistání v Louisianě pak byla Pentonová i se synem převezena do nemocnice.

V poslední době už podruhé

Mluvčí aerolinek Spirit Airlines Paul Berry uvedl, že malému Christophovi i jeho matce předá dárky včetně jednoho opravdu speciálního. Při každých svých narozeninách dostane on i jeho doprovod u společnosti zadarmo letenku tam, kam aerolinky zrovna poletí.

„Narození dítěte během letu je opravdu rarita. Ale naše posádka je vyškolena, aby zvládla mimořádné zdravotní situace. Navíc mohou během letu komunikovat s lékaři na zemi," dodal Berry.

Jen 9 dní před touto událostí Daily Mail informoval o jiné matce, která přivedla na svět syna na palubě letadla. V 30 týdnu těhotenství nečekaně porodila během letu mezi Saúdskou Arábii a Indií.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme