Visla už ohrožuje polské historické město Toruń

Povodňová vlna na polské řece Visle dorazila do Kujavsko-pomořanského vojvodství severozápadně od Varšavy. Její čelo už zasáhlo historicky cenné město Toruň. Voda by ale podle odborníků neměla způsobit vážnější škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodňová vlna je na dolním toku Visly dlouhá přibližně 100 km. Toruní by měla procházet asi 24 hodin. Voda zatopila muzeum v přírodě, ležící v bezprostřední blízkosti Visly, několik zahrad a komunikaci vedoucí na most. S vodou stále bojují obyvatelé Bračejovic v Lubelském vojvodství. Za protipovodňové hrazení rozlitá Visla dotírá na několik desítek let starý val, který hasiči a vojáci neustále zpevňují pytly s pískem. Pyrotechnici už v novém valu po proudu řeky vystříleli 50metrový otvor, aby mohla voda ze zaplavených území odtékat a odlehčili tak starému valu. Od lubelského vojvody dostali svolení průrvu ještě zvětšit. Otvor, kudy voda do postižených oblastí přitéká, chtějí uzavřít betonovými deskami spouštěnými z vrtulníků.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme