Z varšavského mrakodrapu zavlála ruská vlajka. Video pobouřilo Poláky

Dvojice Rusů loni v létě vylezla na vrchol mrakodrapu v centru Varšavy. Videem z akce se mladíci pochlubili až před několika dny. Na samotné špičce téměř dvousetmetrové budovy zamávali ruskou vlajkou. Video v Polsku vyvolalo mnoho negativních reakcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z varšavského mrakodrapu zavlála ruská vlajka | Foto: Youtube .com

Ruská vlajka nad probouzející se Varšavou, na pozadí znějící ruská hymna. Přesně tato část dvanáctiminutového videa je trnem v oku mnoha Poláků. „No, kdyby to samé udělali Poláci v Moskvě, spatně by dopadli,“ píše se v jednom z těch nejmírnějších komentářů pod videem.

Rusové se loni v létě bez problémů dostali do budovy a obešli bezpečnostní opatření. Časně ráno pak vylezli přímo na střechu slavné varšavské „Plachetnice“, jak se 192 metrů vysokému obytnému mrakodrapu ve středu města přezdívá. Ze samé špičky zamávali ruskou vlajkou.

Kromě kritických a vulgárních reakcí zaznívají od Poláků i slova obdivu. „Respekt za to, že se dostali až na špičku, kdyby tam neměli vlajku, žádné drama by nebylo. Zasmál jsem se, když zazněla ruská hymna,“ stojí v jedné z pozitivnějších reakcí.

Varšavské panorama (mrakodrap Złota44 je druhý zleva) | Foto: Filip Harzer

Mladíci na začátku uvádějí, že akce neměla politický podtext, a slibují, že zveřejní další videa ze zdolávání Varšavy. Své adrenalinové zážitky z cest po světě publikují na serveru unexploredworld.ru.

V mrakodrapu Złota 44 se nachází luxusních 266 bytů, jeden z nich vlastní mimo jiné fotbalista Robert Lewandowski. Budovu navrhl americký architekt polského původu Daniel Libeskind, jenž je spoluautorem podoby nového Světového obchodního centra v New Yorku či Muzea vojenské historie v Drážďanech.

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme