Zeman jednal s průmyslníky v Miláně

Český premiér Miloš Zeman dnes zahájil oficiální návštěvu Itálie. V jejím úvodu zavítal do Milána, centra severní průmyslové Lombardie. Přestože se vinou nepříznivého počasí - v Miláně byla odpoledne mlha - premiérův přílet opozdil, stihl se Zeman setkat s prezidentem regionu Lombardie Robertem Formigonim, promluvit k italským průmyslníkům a pracovně s nimi a s prezidentem průmyslového sdružení Lombardie Benitem Benedinim poobědvat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K dalším Zemanovým setkáním patřila schůzka s prezidentem Obchodní a průmyslové komory Carlem Giusepem Mariem Sangallim a s primátorem Gabrielem Albertinim. Italští průmyslníci a finančníci byli zřejmě dobře obeznámeni s libůstkami českého premiéra a proto ho na Business foru počastovali mimo jiné becherovkou. Zeman, který si pochvaloval česko-italské vztahy, jim na oplátku žertem vytkl penaltu, kterou českému týmu při fotbalovém zápase s Nizozemskem odpískal při mistrovství Evropy italský rozhodčí.

Novinářům dnes český premiér mimo jiné řekl, že očekává zvýšení podílu italských investic zejména při blížící se privatizaci významných částí české ekonomiky. Večer Zeman odjíždí do Říma, kde se v úterý setká s předními italskými politiky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme