Pokud se odhady potvrdí, bude výsledek z Porýní-Falce nečekaně drtivým vítězství SPD. Průzkumy v této západoněmecké zemi předpovídaly vyrovnaný souboj CDU s mírně favorizovanými sociálními demokraty.
Bývalý šéf braniborské odnože strany Alternativa pro Německo Andreas Kalbitz byl ze strany vyloučen kvůli údajnému kontaktu s extremisty. Soud nyní rozhodl o neplatném postupu jeho vyloučení.
Strana Alternativa pro Německo zbavila funkce tiskového mluvčího Christiana Lütha. Podle zpravodajského serveru Zeit Online v soukromé komunikaci označil za „fašistu“ a člověka s „árijským“ původem.
Nešťastná volba zemského premiéra Thomase Kemmericha z liberální FDP v Durynsku odstartovala ideologickou válku o budoucnost Německa, píše ve svém komentáři deník Irish Times.
Markus Söder také řekl, že funkcionáři Alternativy pro Německo chtějí návrat do 30. let. Podle něj není AfD občanskou stranou, protože rozeštvává společnost.
„Nejčastěji je to tak, že lidé sice vůbec žádného Žida neznají, zato mají jasnou představu o tom, jak Židé vypadají a jací jsou,“ vysvětluje šéfka Evropské Akademie Janusze Korczaka Eva Hallerová.
Věnují se zejména tomu, že vedení celoněmeckých koaličních stran CDU i SPD na své dosud nejhorší výsledky v obou východoněmeckých zemích reagovalo prakticky s ulehčením.
Přestože vyšetřovatelé podle Passadeho získali na 200 tipů a indicií, skutek se objasnit nepodařilo. Poslanec AfD byl po útoku dva dny ošetřován v nemocnici.
Poslankyně Renata Altová v rozhovoru pro Radiožurnál odmítla, že Brusel by byl kolos. Zároveň se vymezila proti kritice EU, svazek je podle ní pro země jedinou cestou, jak si uchovat vliv ve světě.
Kontrarozvědka už v několika spolkových zemích sleduje mládežnické organizace AfD a také její konkrétní politiky kvůli aktivitám, které by mohly směřovat proti svobodnému demokratickému řádu země.
Německý poslanec českého původu Petr Bystroň se na služební cestě v Jihoafrické republice sešel s členy krajně pravicové skupiny Suidlanders. Zároveň se s nimi zúčastnil společného cvičení ve střelbě.
Oznámení německé kancléřky Angely Merkelové, že nebude znovu kandidovat do čela Křesťanskodemokratické unie (CDU) plní přední strany německých deníků i televizní a rozhlasové vysílání.
Šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) čelí v současnosti kritice kvůli výrokům k dění v Chemnitzu (Saské Kamenici). Ministr vnitra mu ale vyjádřil podporu.
Mezi první, kteří dávali na sociálních sítích průchod svému rozhořčení z vraždy mladého Němce, patřili tradičně představitelé protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).
V Německu se vyhrocuje spor mezi kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU) o vracení části uprchlíků přímo z hranic spolkové republiky, s níž sousedí i Česko.
Do ulic Berlína v neděli vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany Alternativa pro Německo. Stoupenců bylo zhruba 5000, odpůrců této strany podle odhadů kolem 20 tisíc.
Vládní CSU, která s kontroverzním zákonem přišla, ho brání jako cestu k větší bezpečnosti a ochraně lidí. Kritici bijí na poplach před hrozbou masivního omezení občanských svobod.
Protiimigrační AfD se ráda staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu. Člen předsednictva strany v Braniborsku Arthur Wagner ale podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu.
Členové strany Alternativa pro Německo hromadně kritizují nový zákon o nenávistných komentářích na internetu. Šéf AfD Alexander Gauland ho dokonce přirovnává k metodám komunistické policie Stasi.