Alexander Choupenitch

Alexander Choupenitch v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Volila bych Špotákovou, pro atlety je olympiáda nejvíc, říká o volbě vlajkonoše Hlaváčková

Veslař Václav Chalupa, kanoista Martin Doktor, plavec Květoslav Svoboda, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová a badminonista Petr Koukal. Ti všichni už nesli českou vlajku na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her. Kdo to bude teď v Riu, ještě jasné není. Sportovci o tom hlasují sami, na odevzdání svých tipů mají ještě pár dní. A pro některé z nich to není zrovna jednoduché rozhodování.

|Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Čekal bych větší bezpečnostní opatření, říká český šermířský rozhodčí na Světovém poháru v Paříži

Fotbalové EURO se blíží a francouzští pořadatelé po loňských teroristických útocích vědí, že je bude tahle akce stát víc peněz a sil, než původně čekali. Mezinárodních sportovních podniků, se ale ve Francii letos bude konat víc. Jedním z prvních je Světový pohár v šermu. Mezi Pařížany i samotnými sportovci velmi populární turnaj. Jeho organizátoři ale přehnanou opatrností netrpí.

|Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

Šermíř Alexander Choupenitch s sebou na tréninkový kemp do Švédska vzal i pětici českých talentů

Sám má většinu kariéry ještě před sebou, přesto šermíř Alexander Choupenitch dbá na to, aby měl zdatné nástupce. Už několik roků po sobě přijímá pozvání pořadatelů vánočního soustředění v Göteborgu. Letos zařídil účast na tréninkovém kempu ve Švédsku i pětici dalších Čechů, teenagerů se zápalem pro šerm.