Šerm si zaslouží pozornost, říká Alexander Choupenitch. Sám kvůli slávě nesportuje

Šermíř Alexander Choupenitch je jedním z hrdinů projektu Radiožurnálu Olympijský rok. A jak se přípravil na Rio de Janeiro, se ukáže dnes. Zájem o českého fleretistu a jeho sport v posledních měsících výrazně stoupl, obrovskou vlnou zájmu by to ale rozhodně nenazýval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexander Choupenitch | Foto: Herbert Slavík

„Obrovská vlna zájmu je o Justina Biebera nebo Cristiana Ronalda. Ale v porovnání s tím, co předtím o šermu bylo, je zájem větší. Jsem za to rád hlavně kvůli tomu sportu. Šerm je krásný a zaslouží si, aby byl vidět,“ říká Alexander Choupenitch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli slávě Alexander Choupenicht nesportuje, šerm si ale podle něj zaslouží větší pozornost

Český reprezentant běloruského původu ví, že jeho sport patří k těm menším, a proto dělá všechno proto, aby se o něm veřejnost dozvěděla co nejvíce. Jeho hlavní motivací to ale není, stejně jako není motivací být slavný sportovec.

„Není to jen o tom, že vyhraju olympiádu a budu dělat rozhovory. Těch důvodů je daleko víc,“ přemýšlí.

Kordista Jiří Beran a fleretista Alexander Choupenitch jsou prvními českými šermíři na olympijských hrách po 20 letech. Ten mladší, který do programu v Riu vstoupí dnes odpoledne po patnácté hodině, se moc nestresuje.

A u toho zůstane. Olympijský turnaj bude brát jako všechny ostatní – bude se snažit. „Když jindy letím na závody, je to v klidu a nikdo nic neřeší. Někdo možná zavolá na mobil, jak to dopadlo. Tady je víc pozornosti a šrumce, ale závody budou stejná rutina.“

„Člověk se rozcvičí a bude dělat to, co vždycky. Myslím, že by bylo špatně, kdybych tomu v daný okamžik přikládal jinou hodnotu,“ dodává český fleretista Alexander Choupenitch.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme