Bagdád

| ČTK |Zprávy ze světa

Nejméně 48 mrtvých v Bagdádu. Jde o třetí sebevraždený útok za tři dny

Přinejmenším 48 lidí ve čtvrtek zahynulo a desítky dalších utrpěly zranění při výbuchu auta naloženého trhavinami v jižní části irácké metropole Bagdádu. S odvoláním na zdravotníky o tom informovala agentura Reuters. K atentátu se podle televize Al-Arabíja přihlásila organizace Islámský stát (IS). Letos jde o nejtragičtější útok v iráckém hlavním městě.

| ČTK |Zprávy ze světa

Demonstrace v Iráku: tisíce stoupenců šíitského duchovního žádají volební reformy, jeden policista zabit

Slzným plynem a gumovými projektily v sobotu zasáhla irácká policie proti demonstrantům, kteří se snažili proniknout do přísně střežené takzvané zelené zóny v Bagdádu, kde sídlí vládní úřady a zahraniční ambasády. Při střetech byl zabit jeden policejní důstojník a sedm dalších utrpělo zranění, oznámilo ministerstvo vnitra. Policejní zdroje podle agentury AFP sdělily, že projektily nebo slzné granáty zranily 11 demonstrantů, desítky dalších musely být ošetřeny kvůli dýchacím potížím.

| ČTK |Zprávy ze světa

Bombové atentáty v Bagdádu zabily nejméně 83 lidí, k jednomu útoku se hlásí IS

Při dvou pumových atentátech v noci na dnešek v Bagdádu zahynulo nejméně 83 lidí a dalších 176 utrpělo zranění. S odvoláním na tamní úřady to uvedla agentura AP. Při tragičtějším útoku, k němuž se přihlásila organizace Islámský stát, přišlo v centru města o život nejméně 78 lidí a bylo zraněno na 160 osob. Druhý atentát, ke kterému se zatím nikdo nepřihlásil, poté ve východním Bagdádu připravil o život pět osob a dalších 16 zranil.

|Marie Machytková, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Při pumových útocích zemřelo v Bagdádu přes 90 lidí, desítky jsou zraněny

Nejméně 94 lidí dnes zemřelo při třech atentátech v iráckém Bagdádu. Zraněných je více než 80. Všechny nálože byly nastražené v autech a vybuchly na rušných místech převážně v šíitských částech města. K prvnímu a nejkrvavějšímu útoku z dnešního dopoledne se přihlásili radikálové z takzvaného Islámského státu.