činohra

|Klára Fleyberková |Divadlo

Daniel Špinar nastupuje do vedení činohry Národního divadla, bude i režírovat

Klasika, současná dramatika i úplně nové tituly, taková bude nadcházející sezona Národního divadla. Naše největší divadelní scéna své plány chystá s dlouhým předstihem. Proto už dnes její vedení oznámilo, co nabídne v sezoně 2015/2016. Největší novinkou nadcházející sezony je určitě nové vedení činohry. Na pozici uměleckého šéfa nastupuje Daniel Špinar a spolu s ním přijdou i další změny.

|Michaela Vetešková, Simona Bartošová |Divadlo

Herci z Činoherního divadla jsou bez práce, živit se ale musí. Třeba za barem

Několikatýdenní spor o Činoherní divadlo v Ústí nad Labem není u konce. Ústečtí zastupitelé ho jako dosavadní obecně prospěšnou společnost zrušili, místo ní založili příspěvkovou organizaci a rozhodli se najít nové vedení divadla. Proti tomu vystoupili obyvatelé města i divadelníci z jiných regionů a primátor města Teplice Jaroslav Kubera z ODS souboru nabídl prostor bývalého uměleckého klubu v Teplicích. Co bude s herci, nikdo neví.

|Tereza Jelínková, Romana Kostohryzová |Divadlo

Jihočeské divadlo představí Pravé poledne, hru o setkání s Bohem

Setkal se s Bohem i přesto, že o to vůbec nestál. Při útoku šíleného střelce mu zachránil život jako jedinému ze čtyřiceti lidí, i když se ho o to neprosil. Tragikomedie Pravé poledne je další hrou amerického dramatika Neila LaButa, kterou shlédnou čeští diváci po inscenacích jako Trůn milosrdenství (divadlo Ungelt), Tlustý prase (Jihočeské divadlo) nebo Návraty hříšníka (J. K. Tyl v Plzni). Tragikomedii Pravé poledne dnes v české premiéře uvede Jihočeské divadlo v historické budově v Českých Budějovicích od 19.00.