Jindřichohradecký zámek ožije pošestnácté letní činohrou, diváky čeká Gogolova Ženitba

Třetí nádvoří jindřichohradeckého zámku ožije dnes večer letním divadelním představením. Už pošestnácté si jindřichohradečtí ochotníci společně s herci Divadla J. K. Tyla v Plzni připravili pro diváky jednu z klasických her. Tentokrát to bude komedie Nikolaje Vasilijeviče Gogola Ženitba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monumentální třetí nádvoří jindřichohradeckého zámku se zdobenou kašnou | Foto: Hrad a zámek Jindřichův Hradec

V minulosti mohli diváci vidět na třetím nádvoří jindřichohradeckého zámku například Jiráskovu Lucernu, Drdovy Hrátky s čertem nebo Shakespearovo Zkrocení zlé ženy. A i tentokrát je připravená klasická hra.

„Jde tam v podstatě o to, že jistý Podkolatov by se rád oženil, má k tomu dohazovačku, už si šije i frak. Ale přijde kamarád, který dohazovačku vyhodí a snaží se mu domluvit svatbu sám. Když už to vypadá nejlépe, Podkolatov se sebere a uteče oknem,“ popisuje organizátor jindřichohradecké činohry a zároveň herec Antonín Kaška.

Pro diváky si letos připravil nové uspořádání hlediště. „Malinko pozměníme i sezení diváků. Tak, abychom našli na nádvoří jindřichohradeckého zámku místo, odkud to bude vypadat co možná nejkomorněji,“ vysvětluje.

Gogolovu Ženitbu v podání herců Divadla J.K. Tyla z Plzně a Divadelní společnosti Jablonský uvidí diváci na třetím nádvoří jindřichohradeckého zámku dnes a zítra, vždy od jednadvaceti hodin třiceti minut.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme