dopis

| ČTK |Zprávy ze světa

Z Řecka dál do Evropy mířilo dalších osm balíčků s výbušninou, policie je zneškodnila

Osm balíčků s výbušninou adresovaných různým osobám a institucím z oblasti hospodářství v několika evropských zemích objevila řecká policie na poštovní třídírně na severu Atén. Zásilky následně zneškodnila, informovala v pondělí agentura AFP. Minulý týden zranil výbuch dopisu s výbušninou v pařížské pobočce Mezinárodního měnového fondu jednu ženu. Podobná zásilka z Řecka dorazila také na německé ministerstvo financí.

| ČTK |Historie

'Veselé Velikonoce, hodně zábavy na dovolené'. Muzeum získalo dopis od esesáka z Osvětimi

Muzeum na místě nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi dostalo jako dar dopis, který vlastnoručně napsal jeden z řadových esesáků z ostrahy tábora. "Je to první dokument tohoto druhu v našich archivních sbírkách. Až dosud nám jakýkoli příklad soukromé korespondence posádky SS chyběl," uvedl Wojciech Plosa, který má v muzeu na starosti archiv.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Proklínám vás. Jste nositelé zla a nenávisti, píše Islámskému státu muslimská studentka z Teplic

„Svůj dopis nehodlám začínat pozdravem mír s vámi, ale prokletím. Jste nositelé zla a nenávisti,“ píše v dopise adresovaném teroristické organizaci Islámský stát muslimská studentka z Teplic Eman Ghalebová. Ve středu večer ho zveřejnila na svém facebookovém profilu. Tři desítky lidí přitom požadovaly v dubnu její vyloučení z teplického gymnázia kvůli nošení šátku a údajné propagaci islámu. Ředitel i její spolužáci se ale za ni tehdy postavili.