dopis

| ČTK |Zprávy ze světa

Z Řecka dál do Evropy mířilo dalších osm balíčků s výbušninou, policie je zneškodnila

Osm balíčků s výbušninou adresovaných různým osobám a institucím z oblasti hospodářství v několika evropských zemích objevila řecká policie na poštovní třídírně na severu Atén. Zásilky následně zneškodnila, informovala v pondělí agentura AFP. Minulý týden zranil výbuch dopisu s výbušninou v pařížské pobočce Mezinárodního měnového fondu jednu ženu. Podobná zásilka z Řecka dorazila také na německé ministerstvo financí.

'Veselé Velikonoce, hodně zábavy na dovolené'. Muzeum získalo dopis od esesáka z Osvětimi

| ČTK |Historie

Muzeum na místě nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi dostalo jako dar dopis, který vlastnoručně napsal jeden z řadových esesáků z ostrahy tábora. "Je to první dokument tohoto druhu v našich archivních sbírkách. Až dosud nám jakýkoli příklad soukromé korespondence posádky SS chyběl," uvedl Wojciech Plosa, který má v muzeu na starosti archiv.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Proklínám vás. Jste nositelé zla a nenávisti, píše Islámskému státu muslimská studentka z Teplic

„Svůj dopis nehodlám začínat pozdravem mír s vámi, ale prokletím. Jste nositelé zla a nenávisti,“ píše v dopise adresovaném teroristické organizaci Islámský stát muslimská studentka z Teplic Eman Ghalebová. Ve středu večer ho zveřejnila na svém facebookovém profilu. Tři desítky lidí přitom požadovaly v dubnu její vyloučení z teplického gymnázia kvůli nošení šátku a údajné propagaci islámu. Ředitel i její spolužáci se ale za ni tehdy postavili.

Za vydání do Česka se přiznám k obviněním a udám zkorumpované úředníky, nabízí Krejčíř

|Martin Balucha, mah |Zprávy ze světa

Radovan Krejčíř údajně požádal o převezení z Jihoafrické republiky do Česka. Informoval o tom tamní server News24, který zároveň přinesl výňatky z dopisu Krejčířova právníka jihoafrickému vyšetřovacímu úřadu. V něm se mimo jiné uvádí, že se podnikatel přizná k obviněním výměnou za souběžné desetileté tresty za každý ze svých zločinů.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Kaskadérský kousek, píše Babiš o reformě policie. ANO za ni odmítá nést odpovědnost

Změny v policii jsou v kompetenci ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), takže podléhají politické odpovědnosti vládních stran, napsal dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO) v dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Reagoval tak na připomínky předsedy vlády, že jeho hnutí technickou a organizační záležitost svými připomínkami zpolitizovalo. ANO podle Babiše politickou odpovědnost za reformu odmítá nést.

|Jiří Hošek, ČRo |Zprávy ze světa

Třicítka českých osobností vyzývá v otevřeném dopise Brity, aby neodcházeli z EU

Do debaty před červnovým referendem o případném vystoupení Británie z Evropské unie se zapojila i skupinka třiceti českých osobností. Ty napsaly otevřený dopis slavnému dramatikovi Tomu Stoppardovi, ve kterém apelují, aby Britové v EU zůstali. Mezi signatáři jsou třeba legendární gymnastka Věra Čáslavská, dirigent Jiří Bělohlávek, překladatel Martin Hilský nebo kněz Tomáš Halík.