manuál

|Kristina Roháčková |Zprávy z domova

ČSSD se učí psát o Babišových auditech. Mlžením připomíná malého školáka, píše se v manuálu

Malý školák, ale také podvodník z filmu Chyť mě, když to dokážeš. Tak chování Andreje Babiše popisuje komunikační manuál, podle kterého mají poslanci a členové ČSSD informovat na sociálních sítích o kauze korunových dluhopisů a následných auditů ministra financí. Email s manuálem, který nejspíš měli vidět pouze členové sociální demokracie, ale neznámý člověk rozeslal mezi česká média, informoval iDnes.cz.

|Veronika Štefanová |Regiony

Praha má manuál veřejného prostoru. Ulice se díky němu mají měnit k lepšímu

Praha má manuál pro tvorbu veřejného prostoru šitý na míru. Víc než rok na něm pracovali odborníci z Kanceláře veřejného prostoru Institutu plánováni a rozvoje. Díky nim vznikla příručka, do které už teď můžou nahlédnout nejen architekti, ale všichni zástupci městských organizací, kteří se podílejí na proměně a rozvoji metropole. Manuál radí a ukazuje principy, podle kterých je možné vytvořit ideální veřejný prostor.

|Petra Benešová, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Speciální manuál radí úřadům, jak pečovat o lidi zbavené svéprávnosti

Stačí jeden psychiatrický posudek a postižený člověk se může v Česku rychle dostat do péče opatrovníka. Soudy často zbaví hendikepovaného člověka svéprávnosti a ten pak musí dlouhá léta bojovat o to, aby mu byla navrácena svoboda. Národní centrum podpory transformace sociálních služeb proto přišlo se speciálním manuálem, který ukazuje úřadům, jak zacházet s postiženými lidmi.