přípravy

přípravy v textech na iROZHLASU

|Kamil Jáša, Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Připravenost organizátorů se řeší vždycky, říká bývalá trojskokanka Kašpárková k hrám v Riu

Olympijské hry v Brazílii přinesly obrovskou radost medailistům a sportovcům, kterým se jejich výkon vydařil. Kritice ale byli často vystaveni pořadatelé. A to už vlastně před zahájením prvních soutěží. Podle bývalé atletky Šárky Kašpárkové jsou však takové nálady před startem tak velké akce normální.

|David Koubek |Ostatní sporty

OBRAZEM: Olympijský park v Riu je 4 měsíce před hrami téměř hotový

Letní olympijské hry v Riu de Janeiru začnou už za 120 dní. Přestože město je stále jedno velké staveniště, v budoucích olympijských areálech hlásí „téměř hotovo“. Některé stadiony už si vyzkoušely testovací závody, na jiných musí přidělat ještě třeba sedačky, ale nikde prý není zásadní skluz. Lidé z radnice, kteří mají většinu arén na starosti, jsou spokojeni.

ČRo představil projekt Olympijský rok, bude sledovat osm českých sportovců

|Jan Kaliba, Simona Bartošová, František Kuna |Ostatní sporty

Za jeden rok a jeden den k tomu začnou v Rio de Janeiru letní olympijské hry. Sportovci, kterých se budou týkat, už jsou ve střehu, možná trochu nervózní a každopádně připraveni vrhnout se do přípravy tak, aby v Brazílii dali svým kariérám dost možná nový rozměr. Český rozhlas to bude po celý rok sledovat a v projektu Olympijský rok zblízka zprostředkuje radosti i trápení osmi českých olympioniků, mezi nimi třeba mistra světa v judu Lukáše Krpálka.

|Tomáš Mařas |Regiony

Větší klid i nová zeleň. Koupaliště na Českolipsku se připravují na sezónu

Koupaliště a letoviska na Českolipsku se připravují na letní sezonu. S příchodem teplých dní se očekává i příchod turistů a rekreantů. Nikde nezaháleli a připravují pro návštěvníky novinky, které jim mají zpříjemnit pobyt u vody. Na koupališti v Zákupech nabídnou odpočinek ve stínu stromů, ve Sloupu v Čechách rozšířili místo pro kempaře a u Máchova jezera uklidili hlavní pláž a pro návštěvníky chtějí především klid.

|Jiří Chum, Pavel Petr, David Nyč |Fotbal

Plzeň musí hrát proti Bayernu agresivněji, říká fotbalový expert Robert Neumann

Plzeňské fanoušky čeká fotbalový svátek, Viktoria nastoupí v rámci svého čtvrtého zápasu základní skupiny Ligy mistrů ve Štruncových sadech proti slavnému Bayernu Mnichov. Tým trenéra Vrby hledá před utkáním způsob, jak německou fotbalovou mašinu alespoň přibrzdit. Ani to však nebude pro český tým nijak snadná záležitost.

|Květa Moravcová, Jan Richter, Petra Benešová, Hana Mikulincová, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Zeman se chystá na převzetí úřadu, chce se setkat se šéfy parlamentních stran

Budoucí prezident Miloš Zeman se z Vysočiny vrátil do Prahy. Zeman by měl se svým týmem v nejbližších dnech naplánovat přebírání prezidentského úřadu. V plánu je také schůzka se stávajícím prezidentem Václavem Klausem či šéfy parlamentních stran. Jako první bod pražského programu však vítěz přímé volby navštívil jednání celorepublikového předsednictva Strany práv občanů – zemanovců (SPOZ).

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Olympiáda v ruském městě Soči děsí ekology

V kanadském Vancouveru ještě doznívá olympijské nadšení. Pozornost sportovců, trenérů i fanoušků už se ovšem upírá k budoucnosti. Přesně do roku 2014, kdy bude olympiádu hostit ruské město Soči. Rusko je na právo organizovat hry patřičně hrdé. Na druhou stranu mnozí kritikové varují, že pořadatelství olympiády může mít pro černomořské letovisko, především jeho životní prostředí, nedozírné důsledky. Jak přípravy na olympiádu postupují?