Britská vláda uvedla, že od roku 2023 předpokládané náklady na přestavbu stadionu vzrostly z původních 180 milionů liber (5,4 miliardy korun) na více než 400 milionů liber (11,9 miliardy korun).
Harris se obává, že problém s migrací do Británie se přesune z velké části do Irska. Tamní ministryně spravedlnosti tak intenzivně připravuje novou legislativu,
Nasazení britského tajného agenta Stakeknife do radikální Irské republikánské armády přineslo podle britských médií více mrtvých než zachráněných lidských životů.
Na období posměšků se neohlíží ráda, přestože ji zocelilo. „Nikdy na ten zážitek nezapomenu, říkala jsem si: Takhle se ke mně už nikdo nikdy chovat nebude,“ zařekla se Michelle O'Neillová.
„Jakékoliv lidské pozůstatky, i kdyby byly na hřbitově, jsou považovány za podezřelé, pokud o nich chybí záznamy,“ řekl forenzní geolog Alistair Ruffell z belfastské Queen's University.
Podle listu Belfast Telegraph byly mezi útočníky také děti, nejmladšímu bylo osm let. Policisté prováděli domovní prohlídky a mladí lidé po nich házeli kamení a Molotovovy koktejly.
„Chtěl to udělat buď tak, že shodí nějaký předmět z mostu Golden Gate Bridge na královskou jachtu Britannia, nebo se pokusí královnu Alžbětu zabít při její návštěvě Yosemitského parku,“ uvádí FBI.
„Mír nebyl nevyhnutelný, na to nikdy nemůžeme zapomenout,“ prohlásil americký prezident v projevu před několika desítkami lidí v areálu univerzity v Ulsteru.
„Nemožné se to jevilo až do chvíle, než se dosáhlo té dohody. Po 25 letech míru můžeme podlehnout dojmu, že už tu bude nadobro. To bychom ale neměli,“ říká o podpisu britský velvyslanec Matthew Field.
„Předpokládám, že bude schválená většinou hlasů. Teď jsem slyšela odhady, že by proti mohlo hlasovat pouze dvacet až třicet konzervativních poslanců,“ přibližuje česká diplomatka zákulisní informace.
Na pohřeb Alžběty II. do Londýna dorazí až 500 hlav států a vlád a zástupců mnoha monarchií z celého světa. Česko zastoupí na pohřbu i na recepci pořádané Karlem III. premiér Petr Fiala.
Zatímco probíhala proklamace Karla III. ve zbývajících částech Spojeného království, vydala se v neděli smuteční kolona s rakví s královnou Alžbětou II. na cestu do paláce Holyroodhouse v Edinburghu.
„Bez ohledu na to, jestli bude premiérem Rishi Sunak nebo Liz Trussová, bude britská vláda dál podporovat Ukrajince a jejich boj za odražení ruských útočníků,“ míní britský ministr pro Evropu.
„David Trimble byl odvážný muž s vizí. Rozhodl se využít příležitosti k míru, když se mu naskytla, a snažil se ukončit desetiletí násilí, které sužovalo jeho milované Severní Irsko.“
Tisíce lidí ve Walesu protestovali za nezávislost. Wales je sice spojen s Anglií už několik set let, ale i zde lidé začínají tuto unii zvažovat. Hlavně pak kvůli hnutí za nezávislost ve Skotsku.
Komise poslala do Londýna odůvodněné stanovisko k porušení podmínek smlouvy, kterou obě strany podepsaly před dvěma roky. Pokud dojde na soud, může Británie v krajním případě dostat pokutu.
V hlasování v 1,9milionovém regionu poprvé zvítězila republikánská nacionalistická strana Sinn Féin, která prosazuje ukončení svazku Severního Irska a Velké Británie.
Financial Times poznamenává, že válka na Ukrajině a tvrdý přístup Londýna k Moskvě dala britské vládě možnost navázat lepší vztahy se zeměmi ve střední a východní Evropy včetně České republiky.
Ze zákulisí obou stran zaznívá opatrný optimismus, že by alespoň částečná dohoda mohla být na stole do konce února. Poslechněte si Evropu Plus s irským ministrem Thomasem Byrnem.
Předchozí rekord byl 122 186 případů a je ze Štědrého dne. Podle agentury Reuters ani jeden z rekordních dnů vzhledem k rozdílům v hlášení nezahrnuje údaje ze Severního Irska a Skotska.
Vicepremiér Leo Varadkar potvrdil, že pokud se naplní spekulace a Londýn během několika dnů aktivuje článek 16 protokolu, reakcí Evropské unie by bylo pozastavení loni vyjednané obchodní dohody.
Ministr zdravotnictví regionální vlády Severního Irska žaluje skladatele a zpěváka Van Morrisona za to, že ho hudebník označil za „velmi nebezpečného“ kvůli koronavirovým opatřením a uzávěrám.
Ministryně pro dopravu Nichola Mallonová BBC řekla, že muži „mumlali něco o protokolu“. Místní média uvedla, že dvojice pachatelů dávala najevo rozhořčení nad pobrexitovými obchodními bariérami.
Evropská unie slíbila, že omezí až 80 procent kontrol a sníží také byrokratickou zátěž spojenou s celními formalitami. Londýn však musí splnit některé ze svých dřívějších závazků.
Vítězný snímek vybírá v Torontu publikum. Nejvíce si je tentokrát získal černobílý film o dospívání chlapce z dělnické rodiny v Belfastu na konci 60. let inspirovaný dětstvím režiséra Branagha.