sociální síť

|Jitka Hanžlová |Ekonomika

Twitter v problémech. Nepřibývají noví uživatelé, akcie klesly na polovinu

Vkládání krátkých zpráv na Twitter si oblíbili sportovci, umělci i americký prezident Donald Trump, přesto se firmě příliš nedaří. V popularitě začínají Twitter válcovat jiné sociální sítě. Sociální síť Twitter už neroste tak rychle a to je pro jeho majitele špatná zpráva. Vrtkavá přízeň především mladých uživatelů sociálních sítí může mít vážné ekonomické dopady.

|Vojěch Berger |Zprávy ze světa

Koho by sledoval Lenin na twitteru? Neobvyklý projekt ruské televize simuluje rok 1917

VIDEO V ČLÁNKU. Koho by sledoval na twitteru Vladimír Iljič Lenin? A co by tvítnul car Mikuláš II. v den, kdy přišel o moc? Takové bizarní otázky pokládá nový projekt televize RT ke stému výročí revolucí v Rusku. Na staré události se dívá skrz otázku: co kdyby tehdy existovaly sociální sítě? Kanál RT financovaný Kremlem západní média obecně považují za nástroj šíření ruského pohledu na svět. Televize chce teď události roku 1917 atraktivní formou vysvětlit mladému publiku v Rusku i v Evropě. Zkouší to ale i jiní.

|František Kuna |Ostatní sporty

Kajakář Dostál mňouká v San Diegu na psy a chodí do „rambodílny"

V době sociálních sítí můžete mít pocit, že své oblíbené sportovce máte na dosah. Třeba s vodním slalomářem Vavřincem Hradilkem můžete prostřednictvím jeho fotek cestovat po Novém Zélandu, na druhý konec světa zase pravidelně vyráží na soustředění Josef Dostál. Rychlostní kanoista a olympijský medailista je v americkém San Diegu, kde vzal do ruky telefon a spojil se se svými fanoušky.

|Marie Machytková |Zprávy ze světa

'Oslovili mě kazatelé nenávisti.' Online kampaň odrazuje mladé Francouze od džihádu

Francouzská vláda rozjela novou online kampaň proti islámskému terorismu. Tentokrát cílí především na mladé lidi, které chtějí úřady odradit od džihádu. Francie se tak snaží čelit propagandě samozvaného Islámského státu, který často přes sociální sítě rekrutuje nové bojovníky a do svých řad už přilákal stovky francouzských občanů.