Díky dlouholeté ochraně proti lovu, speciální genetické výbavě a dlouhému věku se dnes na hranicích Tanzanie a Keni vyskytují výjimeční sloní samci, jejichž dlouhé kly dřou při chůzi o zem.
„Den po dni, na slunci, ve větru i v dešti, jsem šplhala po kopcích... Čím víc jsem se učila, tím víc jsem si uvědomovala, jak jsou jako my,“ řekla o šimpanzích vědkyně.
Nejstabilnější sloní populace se povedlo udržet tam, kde je několik rezervací relativně blízko u sebe a chráněná území jsou propojená koridory, které umožňují pohyb mezi jednotlivými rezervacemi.
Afričané si „značku“ Česka spojují s fotbalisty nebo nosorožci z Dvora Králové. I díky tomu se obchod prohlubuje. Marta Ledgard pro iROZHLAS.cz říká, že by Čechům slušelo víc kuráže investovat.
Kilimandžáro není jedinou horou s vlastním připojením. K rychlému internetu se mohou připojit i horolezci na Mount Everestu skrze wi-fi. Díky tomu můžou sdílet fotografie a volat v nouzi o pomoc.
Krátce po vydání zákazu cestování na Zanzibar začali někteří turisté na internetu spekulovat, jak opatření obejít, například odletem z Vídně. Úřady tuto možnost připouští, zároveň ale hrozí pokutami.
Má se za to, že guvernér stál za hromadným vražděním místních obyvatel. Rozhodnutí přivítala organizace Berlin Postkolonial, která také volala po změně názvu ulice.
Přestože Magawa patří k druhu, který je mezi krysami největší, je ideální na vyhledávání pozemních min. Je totiž natolik lehká, že minu neaktivuje, a zároveň má výborný čich.
Africké státy mohou využívat infrastruktury a zkušeností s bojem proti jiným chorobám. Mají také zkušenosti s chováním populace, která opatření zná a nejsou pro ně nová, šokující. Vir nepodceňují.
Podle irské pobřežní stráže na lodi vyplavené nedaleko Corku nikdo nebyl. Motorovou loď postavenou v roce 1976 naposledy v srpnu 2019 zpozorovalo britské námořnictvo.
„Fausta žila déle, než jakýkoliv jiný nosorožec na světě a volně se pohybovala po Ngorongoru po dobu 54 let,“ uvedl ve vyjádření tanzanský národní park Ngorongoro.
Zdolat nejvyšší vrcholy sedmi kontinentů se mu povedlo v průběhu více než 21 let. O výstupu na Kilimandžáro informoval Jaroš na svém facebookovém profilu.
Nejméně 60 lidí v sobotu zemřelo, když v Tanzanii explodovala cisterna s palivem, dalších 70 lidí bylo zraněno. S odvoláním na místní média a policii o tom informují zahraniční tiskové agentury.
Tanzanii se ale daří i rozkrývat sítě překupníků rohoviny a slonoviny. Často jsou do ní zapojení Číňané, kam zvířecí materiál putuje kvůli tradiční medicíně nebo i na výrobu dekorací.
Podle Mezinárodního svazu pro ochranu přírody během posledních tří desetiletí počty žiraf povážlivě klesly o 36 až 40 procent ze zhruba 157 tisíc v roce 1985 na přibližně 97 500 v roce 2015.
Jméno Hadhara Mjejeová vám asi nic neřekne, ale třeba prezidentovi Spojených států už ano. Díky sociálním sítím se totiž tahle Tanzanka proslavila po celém světě jako žonglující královna.
Počet obětí nehody trajektu, který se potopil na Viktoriině jezeře, překročil 207. Překvapivě se ale podařilo třetí den po neštěstí vyprostit jednoho přeživšího muže.
Loď se převrátila nedaleko pobřeží mezi ostrovy Ukora a Bugolora. Do záchranných prací se zapojili i místní obyvatelé. Reuters uvedl, že záchranné práce byly odloženy na páteční ráno.
Podle odborníků je onemocnění děložního čípku nejběžnější formou rakoviny a hlavní příčinnou úmrtí žen v zemi. Vláda doufá, že kampaň pomůže snížit náklady na léčbu choroby.
Neznámí útočníci ve čtvrtek na východě Konga zabili 14 členů mírové mise OSN a dalších více než 40 jich zranili. Oznámil to mluvčí OSN, podle kterého zemřeli hlavně vojáci z Tanzanie.
Dodoma/Dvůr Králové nad Labem||Kateřina Součková, ČTK|Příroda
Samice nosorožce dvourohého Eliška uhynula v tanzanském národním parku. Do Tanzanie ji loni poslala zoo Dvůr Králové nad Labem. Eliška uhynula na následky zranění, které jí způsobil samec Monduli.
Vůbec poprvé se objevila dokumentace samice šelmy, která si osvojila mládě jiného druhu ve volné přírodě. Podle znalců je fotka lvice kojící leopardí mládě jev, který se dá spatřit jednou za život.
Dva Češi se na ostrově Zanzibar ve východoafrické Tanzanii nakazili cholerou, nyní jsou v domácí karanténě. Naposledy byla nemoc v Česku zaznamenána před 15 lety.