Trumpův ‚jižní Bílý dům‘ navštívili hygienici. Milionářský klub má problémy

Američtí hygienici odhalili nedostatky ve floridském sídle Donalda Trumpa Mar-a-Lago. Při lednové kontrole například zjistili, že kuchaři nenosí síťky na vlasy a ledničky na maso dostatečně nechladí. Špatně skladované byly mimo jiné ryby. Personál hygienikům slíbil, že všechny nedostatky hned napraví. V místě, kterému se začalo říkat „jižní Bílý dům“ třeba netekla dostatečně teplá voda pro mytí rukou personálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump a čínský prezident Si Ťin-pching před luxusní rezidencí Mar-a-Lago.

Trump se do floridského komplexu vrací pravidelně i po svém zvolení do úřadu. Od té doby, co je prezidentem, strávil tam už sedm víkendů.

Právě v Mar-a-Lagu hostil i japonského premiéra Šinzó Abéa a minulý týden tam přespal taky čínský prezident Si Ťin-Pching.

Za zvýšená policejní opatření po dobu přítomnosti amerického prezidenta už správa v Palm Beach zaplatila asi dva miliony dolarů. Většina peněz jde na přesčasy policistů.

Veškeré snahy zastupitelů o uhrazení bezpečnostních výdajů z federálního rozpočtu jsou dosud neúspěšné, proto padl návrh prohlásit Mar-a-Lago za zvláštní daňový okrsek.

V současné době Mar-a-Lago funguje jako klub, takže se na sídlo vztahují nižší daně než na hotely. Televize Fox News navíc poznamenala, že rezidence využívá daňové prázdniny výměnou za to, že se Trump po pořízení sídla v roce 1985 vzdal plánů na další rozvoj místa.

Klub má 500 členů, kteří ročně za členství platí 14 tisíc dolarů, tedy asi 350 tisíc korun. Vstupní poplatek pak činí 200 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba pět milionů korun. Magazín Forbes odhaduje, že cena klubu je v současné době 150 milionů dolarů (3,8 miliardy korun).

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme