Havlát s Eratem skórovali, Neuvirth vychytal vítězství Washingtonu

Tři čeští hokejisté se zapsali do statistik nedělních zápasů NHL. V brance Washingtonu si připsal vítězné utkání Michal Neuvirth, jedním gólem přispěl k vítězství Minnesoty nad Vancouverem Martin Havlát. Naopak branka Martina Erata nezabránila porážce Nashvillu v Chicagu.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Nejproduktivnější český hráč v letošním ročníku zámořské NHL Martin Havlát zvyšoval ve dvaatřicáté minutě zápasu Minnesoty s Vancouverem na 2:0, když proměnil střelou mezi betony brankáře Schneidera samostatný únik. Střelecky se prosadil i Martin Erat, který v dresu Nashvillu otevřel skóre zápasu na ledě obhájců Stanley Cupu z Chicaga. Domácí však čtyřmi góly ve třetí třetině vývoj zápasu otočili a vyhráli.

Brankář Michal Neuwirth inkasoval v utkání s Ottawou hned ve druhé minutě z hole Fischera, ale pak už do sítě Washingtonu nepustil ani jednu střelu a výrazně tak přispěl k vítězství 3:1. V dalších dvou zápasech, ve kterých vyhrála Philadelphia na ledě New York Rangers a Anaheim porazil Edmonton, se čeští hokejisté do statistik nezapsali.

Výsledky NHL:
Washington - Ottawa 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 48. Laich, 48. Carlson, 54. Chimera - 2. Fisher. Střely na branku: 26:23. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól ze 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 18.398.
Minnesota - Vancouver 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Brunette, 32. Havlát, 44. Cullen, 50. Madden. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.458.
NY Rangers - Philadelphia 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 50. Wolski, 52. Stepan - 7. J. Carter, 15. Leino, 25. M. Richards. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.200.
Chicago - Nashville 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)
Branky: 7. a 32. Bolland, 50. a 50. Brouwer, 55. Bickell, 57. Toews - 15. a 44. Dumont, 3. Erat. Střely na branku: 34:23. Diváci: 21.387.
Anaheim - Edmonton 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 17. a 38. Selänne, 10. Sbisa - 39. Pääjärvi, 39. Gagner. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15.764.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít