Zahradníci je hubí, gurmáni je milují. V Tokiu si šneky dávají na tvář jako pleťovou masku

Známé pořekadlo tvrdí, že se pro krásu musí trpět. Uplatnit by se teď dalo i v jednom z tokijských kosmetických salónů. Tam je teď hitem trochu netradiční pleťová kúra. Ne každý má ale odvahu si ji dopřát. Po obličeji se vám totiž budou procházet šneci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šnek | Foto: Fotobanka stock.xchng

Šnečí kúra není právě levná záležitost. Za pětiminutové “ošetření“ zaplatíte v přepočtu víc než dva tisíce korun. Takto utracené peníze prý ale stojí za to:

„Díky slizu, který šneci produkují, bude vaše pokožka pružnější a hydratovaná. Šneci vám odstraní odumřelé kožní buňky. A pokud si při opalování nedáte pozor, šnečí sliz vám pomůže uzdravit i spálený obličej,“ popisuje výhody této procedury 27letá kosmetička Manami Takamura.

Přehrát

00:00 / 00:00

O netradiční japonskou pleťovou kúru se zajímala redaktorka Lubica Bergmanová

„Je to chladný, osvěžující pocit. A když vás jemně tahají, je to téměř jako masáž. Takže když zavřete oči, vůbec vám nepřijde, že máte na tváři šneky. Máme i spoustu zákazníků, kteří se při proceduře tak uvolní, že tvrdě usnou,“ snaží se rozptýlit předsudky.

Tokijský salon “zaměstnává“ pětičlenný tým rok starých šneků pocházejících z Japonska. Když se právě neplazí po tvářích zákazníků, je o ně dobře postaráno.

„Šneky krmíme ekologickou zeleninou, rádi chroupají hlavně mrkev. Snažíme se, aby měli stálou teplotu, tak kolem 20 stupňů. Takže v podstatě mají hezký a snadný život.“

O léčebných účincích šneků věděli už ve starověkém Řecku a Římě. Také v kosmetickém průmyslu se výtažek ze šnečího slizu využívá už delší dobu a některé společnosti ho přidávají do svých produktů.

„Šneci nejsou právě hbitá stvoření, také nejsou považováni za roztomilá zvířata a domácí mazlíčky. Ale s jejich velkými kosmetickými účinky věříme, že hlavně ženy začnou právě šneky vnímat jako základ kosmetického ošetření,“ doufá Manami Takamura z tokijského kosmetického salonu.

Pokud chcete i vy mít hladkou, hydratovanou pleť a zmírnit její stárnutí a případné záněty, zkuste třeba právě šneky.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme