Bitcoin dál padá, klesl pod hranici šesti tisíc dolarů

Kryptoměna bitcoin v úterý dál klesá. Na burze Bitstamp se propadla pod šest tisíc amerických dolarů, v přepočtu téměř 122 tisíc korun. Bitcoin od počátku letošního roku ztratil již více než polovinu hodnoty, upozornila agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitcoin (ilustrační foto) | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas

Bitcoin v úterý ztratil až 13 procent. Kryptoměna prudce klesá již několik seancí kvůli obavám ze zásahů regulačních úřadů a panice investorů.

Kurz bitcoinu se propadl pod 7000 dolarů. Ztrácí i ethereum a ripple

Číst článek

Minulý týden bitcoin zažil nejhorší týdenní propad od roku 2013. Ještě v prosinci se přitom tato kryptoměna prodávala za téměř 20 tisíc dolarů a za celý loňský rok zpevnila o více než 1300 procent.

Na burze Bitstamp bitcoin klesl až na 5920 dolarů, nejníže od poloviny listopadu. Poté mírně oživil. Kromě bitcoinu tento týden ztrácejí i další kryptoměny.

Bublina, která splaskne?

V poslední době se stále častěji objevují zprávy o snaze omezit obchody s bitcoiny a jejich používání. Naposledy v neděli britská banka Lloyds Banking Group oznámila, že zakáže zákazníkům používat kreditní karty k nákupu bitcoinů. Připojila se tak k americkým gigantům JPMorgan Chase & Co. a Citigroup.

V pondělí navíc Indie uvedla, že plánuje kroky, po kterých budou virtuální měny v jejím platebním systému nelegální, a hodlá regulovat obchodování s majetkem napojeným na kryptoměny.

Příznivci kryptoměn upozorňují, že krátkodobé výkyvy cen se dají očekávat a nenarušují sílu a hodnotu technologie blockchain, o kterou se opírají. Vývoj jejich cen je však do značné míry způsoben spekulativními investicemi a kritici kryptoměn tvrdí, že jsou jen velkou bublinou, která splaskne.

Při pohledu zpět do roku 2011 a včetně nejnovějšího výprodeje se cena bitcoinu na burze Bitstamp snížila o polovinu devětkrát, než znovu oživila. Naposledy to bylo v období od listopadu 2014 do ledna 2015.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme