Do tendru státního podniku Lesy České republiky se hlásí 66 firem

Celkem 66 firem se přihlásilo do mnohamilionového tendru státního podniku Lesy České republiky. Otevírání obálek začalo dnes a kritizované zakázky na lesní práce a prodej dřeva se mají spustit od příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba dřeva (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

V soutěži jsou až na České dřevařské závody Praha zastoupeny všechny hlavní firmy v dřevařském oboru. Firmy soutěží o zakázky na 117 územních jednotkách.

Mluvčí lesů České republiky Zbyněk Boublík řekl, že odhadovaná hodnota lesních prací je přes sedm a půl miliardy korun. První smlouvy s vítězi se budou podepisovat na podzim:

„Očekáváme, že konce června budou známy výsledky 1. kola, do konce srpna by se mohly podávat cenové nabídky pro 2. kolo. Výsledky 2. kola by mohly být známy do poloviny září a uzavírání smluv s vítězi veřejných zakázek nebo respektive jednotlivých částí veřejné zakázky by mohlo probíhat zhruba na konci října letošního roku,“ upozornil Boublík.

Tendr poběží v takzvaném senátním režimu, to znamená, že zakázka bude podepsána na pět let a v každém roce se bude soutěžit na pětině jednotek.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme