Domácnosti od července zaplatí za plyn více

Od července zdraží většině odběratelů zemní plyn. Domácnosti budou ve třetím čtvrtletí platit průměrně o 4,3 procenta více než dosud. Jak v úterý informoval Energetický regulační úřad, cena stoupne v závislosti na regionu. Nejmenší zdražení čeká obyvatele západních Čech, naopak nejvyššího se dočkají lidé z jižní Moravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící plyn | Foto: MORA Moravia, a. s.

Maximální ceny distributorům stanovuje Energetický regulační úřad. Jeho mluvčí Jarmila Lehnerová Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu prozradila, proč k nárůstu dojde: "Důvodem je růst předací ceny dodávky zemního plynu od RWE Transgas regionálním distribučním společnostem, a to ve výši 7,1 procenta, která reagovala na nepříznivý vývoj cen lehkých a těžkých topných olejů na světových trzích v průběhu roku 2005."

Domácnosti zaplatí oproti dubnu letošního roku o 4,1 až 4,5 procenta více. Největší možné zdražení čeká zákazníky na jižní Moravě a nejnižší v západních Čechách. Zvýšení cen o 4,3 procenta se dotkne lidí z Prahy a středních, jižních a východních Čech a severní Moravy. O 4,2 procenta více od léta zaplatí obyvatelé severních Čech. K dalším změnám v cenách zemního plynu, ať už směrem nahoru nebo dolů, z rozhodnutí Energetického regulačního úřadu dojde k 1. říjnu 2005.

David Vandrovec, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme