Ekonomické informace 11. 10. 2005

Státní veterinární správa zakázala dovoz potravin a drůbežích výrobků z Turecka. Olomoucký vrchní soud uvolnil převod akcií Vítkovice Steel na ruskou firmu Evraz Holding. Aero Vodochody uzavírá nové kontrakty a dostává se z dlouholetých potíží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice Steel | Foto: www.frydecko-mistecko.cz

Státní veterinární správa zakázala kvůli výskytu ptačí chřipky dovoz rizikových potravin a drůbežích výrobků z Turecka. Ačkoliv Bulharsko, Řecko a Ukrajina zakázaly dovoz také z Rumunska, my čekáme na stanovisko Evropské komise, protože země Evropské unie mají postupovat jednotně. Ministr zemědělství Petr Zgarba předpokládá, že pokud se komise rozhodne k akci, prvním opatřením by bylo nejspíš uzavření hranic.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Zgarba: Země by měly postupovat jednotně

Olomoucký vrchní soud uvolnil převod akcií Vítkovice Steel ze státní firmy Osinek na ruský Evraz Holding. Toho jako nového vlastníka hutní firmy vybrala vláda v červenci. Vrchní soud tak zrušil předběžné opatření, kterým ostravský krajský soud zakázal společnosti Osinek nakládat s akciemi Vítkovice Steel. To požadovala firma MP Consult. Rozhodnutí vrchního soudu komentuje mluvčí Osinku Eva Kijonková.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Kijonková: Soud zakázal nakládat s akciemi

Zbrojovka Aero Vodochody se dostává z dlouholetých potíží. Daří se jí uzavírat nové kontrakty a předpokládá, že do pěti let zdvojnásobí tržby. Teď získala první zakázku od francouzské společnosti na dodávku součástí pro letoun Airbus A340 v hodnotě několika desítek tisíc eur. Potvrdil to mluvčí Aera Vítězslav Kulich.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Kulich: Aero získalo zakázku

Americká společnost Donaldson Company zahájila v Kadani výstavbu svého nového výrobního závodu. Bude v něm pro průmyslové závody vyrábět stacionární filtrační jednotky. Ty kontrolují úroveň vnitřní atmosféry a emisí. Novou pracovní příležitost najde v Kadani nejméně stovka lidí. Zdůrazňuje mluvčí agentury CzechInvest Jana Víšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Příležitost najde stovka lidí

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme