Ekonomické informace 17. 10. 2001

Poslanecká sněmovna dnes začne rozhodovat o vládním návrhu státního rozpočtu na příští rok. Česká měna zdolala další rekord, když vůči euru zpevnila na historicky nejsilnější úroveň 33 korun 43 haléřů za euro. Česká pojišťovna zvýšila ceny povinného ručení na příští rok u většiny aut o 16 až 19 procent. Náklady pojišťovacích a zajišťovacích ústavů na výplatu škod z teroristických útoků na USA z 11. září zřejmě dosáhnou až 70 miliard dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Poslanecká sněmovna dnes začne rozhodovat o vládním návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ten počítá se schodkem 52 miliard korun. Rozpočtový výbor parlamentu přijetí rozpočtu nedoporučí. Také opozice naznačila, že rozpočet v podobě navrhované vládou nepodpoří. Poslanec Ivan Pilip dokonce navrhl vládě, aby návrh stáhla. To ale ministr financí Jiří Rusnok rozhodně nemá v úmyslu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Rusnok: Státní rozpočet

Poslanecká sněmovna zamítla ve druhém čtení vládní zákon o přiznání k majetku. Ten podrobně upravoval podmínky, za nichž měly fyzické osoby povinnost podat přiznání k majetku a jeho přírůstku. Povinnost majetkového přiznání se měla týkat osob s majetkem nad deset miliónů korun.

Česká měna zdolala další rekord, když vůči euru zpevnila na historicky nejsilnější úroveň 33 korun 43 haléřů za euro. Také vůči dolaru česká měna posílila na 36,90. Koruně podle některých dealerů pomohla zpráva o tom, že společnost Bivideon a Fond národního majetku podepsaly smlouvu o koupi akcií Českých radiokomunikací za 6 miliard 800 milionů Kč.

O prodeji rozhodla vláda 5.září. Podle mluvčí fondu Jany Víškové se Bivideon stane vlastníkem 51 procentního balíku akcií Českých radiokomunikací.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Prodej ČRa

Město Slavičín na Zlínsku vstoupilo do neveřejného výběrového řízení na koupi bývalých Vlárských strojíren. Místní zastupitelé tak chtějí ovlivniot podnikatelskou činnost v regionu s vysokým procentem nezaměstnanosti. Podrobnosti má Roman Verner.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Verner: Vlárské strojírny

Česká pojišťovna zvýšila ceny povinného ručení na příští rok u většiny aut o 16 až 19 procent. Nejvíce přitom vzrostou ceny vozů s objemem do 1000 ccm, které stoupnou o téměř 30 procent. Podle mluvčího pojišťovny Michala Urbana se výše pojistného bude lišit nejen podle obsahu motoru vozidel, ale také podle toho, zda řidič jezdil bez nehod či nikoli. Bonusy v podobě slevy pojistného přitom bude moci využít až 95 procent klientů pojišťovny.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Urban: Povinné ručení

IPB pojišťovna zvýšila ceny povinného ručení pro příští rok u osobních vozidel od 13 do 19 procent.

Náklady pojišťovacích a zajišťovacích ústavů na výplatu škod z teroristických útoků na USA z 11. září zřejmě dosáhnou až 70 miliard dolarů. To by byl podle jednoho z analytiků více než čtyřnásobek původních odhadů.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme