Japonsko dosáhlo poválečného rekordu v dluzích firem

Celkové dluhy všech japonských firem, které v průběhu října zbankrotovaly, se vyšplhaly na 8,56 biliónu jenů (asi 79,1 miliardy USD). Jak zjistila výzkumná společnost Teikoku Databank, je to o 1253 procent více než ve stejném měsíci loňského roku a zároveň jde o nejvyšší hodnotu od druhé světové války. Počet podnikových bankrotů se rovněž zvýšil a dosáhl 1711 případů, což je z meziročního pohledu nárůst o 22,7 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný nárůst objemu dluhů se dostavil v reakci na pád dvou životních pojišťoven, které byly nuceny ukončit činnost a požádaly o soudní ochranu před věřiteli. Jedna z pojišťoven, Kyoei Life Insurance, sice patřila jen ke středně velkým, vzhledem k objemu jejích dluhů ale pád ústavu znamenal největší podnikový bankrot v dějinách Japonska.

Kyoei byla jedenáctou největší životní pojišťovnou v zemi s aktivy kolem 4,61 biliónu jenů, její dluhy ale ke konci března činily 4,5 biliónu JPY. Bankrot pojišťovny se přitom dostavil jen několik týdnů poté, co v Japonsku zkrachovala další pojišťovna, a sice Chiyoda Mutual Life Insurance. Již 96 let starý pojišťovací ústav měl celkové dluhy kolem 2,94 biliónu jenů a stal se první institucí, která se při svém pádu řídila již novými pravidly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme