MF pozastavilo další dva evropské dotační programy

Dotační programy Podnikání pro inovace a Výzkum a vývoj pro inovace dnes pozastavilo ministerstvo financí. U prvního upozornila na problémy Evropská komise, ve druhém pak auditor zjistil neefektivní rozdělování peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Podle mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba by v obou případech mělo jít jen o technické problémy a činnost programů by měla být během několika týdnů obnovena.

„V případě obou těchto programů předpokládám, že jde spíš jenom o technické ujasnění některých záležitostí. Pevně věřím, že se nejedná o nic vážnějšího, jako třeba u některých regionálních Operačních programů, kde jedná i policie a čekáme na výsledky. Tady doufám, že jde jenom o technickou záležitost a že bude brzy vyjasněna,“ řekl mluvčí Radiožurnálu.

Financování projektů příjemců dotací prý současná situace ale nijak neovlivní.

„Ta situace nemá vliv na financování projektů těch příjemců, to běží standardním způsobem. I tady tohle je standardní procedura v případě, že Komise potřebuje od členského státu vyjádření k některým otázkám, které se týká tohoto programu.“

„Takže ti, kteří teď mají ty projekty a kteří mají zájem o evropské peníze, tak se nic neděje, je to dál financováno ze zdrojů těch programů,“ dodal mluvčí ministerstva financí.

Jakub Šídlo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme