Němečtí obchodníci lákají na výrazné slevy

Vánoční trhy a výprodeje, které dnes začínají v Německu, nabízejí vesměs výraznější slevy, než bývá zvykem. Obchodníci se totiž snaží vylepšit si dosavadní ne příliš příznivou obchodní bilanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvánoční přípravy | Foto: Mária Žarnayová

Slevy až 51 procent nabízejí velké obchody a obchodní řetězce v naději, že prodají to, co se zatím nepodařilo. Ekonomická situace v Německu totiž způsobila pokles obratu v maloobchodě až o 15 procent; ještě horší situace je v pohostinství. V sobotu před první adventní nedělí proto mají obchody "prodlouženou" - otevřeno budou mít až do 18 hodin. Řetězec CA se dokonce rozhodl zahrát na nostalgickou strunu zákazníků a opět přijímá i vysloužilé německé marky.

Předvánoční slevy jsou náhradou za tradiční celoněmecké výprodeje, které se letos poprvé už nekonají. Součástí prodejních akcí jsou i četné vánoční trhy se svařeným vínem, grilovanou klobásou a pouťovými atrakcemi.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme